HomeNowości z rynku

Garmin fenix 3: zegarek dla tych, którzy nie uznają kompromisu

Garmin, światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, prezentuje nowy zegarek GPS, który łączy w sobie zaawansowane funkcje treningowe z nawigacją satelitarną i konfigurowanymi przez użytkownika funkcjami smartwatcha.

Wymagający sportowcy nie muszą już dokonywać wyboru. Ponadto fenix 3 ma zupełnie nowy, stylowy design, odróżniający go od poprzedników, dzięki czemu może być używany na co dzień, jako tradycyjny zegarek podkreślający aktywny styl życia. 

Styl i wytrzymałość

Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym w zegarku fenix 3 jest zastosowana przez firmę Garmin po raz pierwszy antena EXO™. To zaawansowany odbiornik satelitarny zintegrowany z wykonaną ze stali nierdzewnej ramką ochronną, który jako silna antena pierścieniowa umożliwia odbiór sygnału GPS i GLONASS. Przyciski ze stali nierdzewnej i smukła, wzmocniona obudowa z włókna węglowego zapewniają większą wytrzymałość. Zegarek jest wodoszczelny przy zanurzeniu do głębokości 100 metrów i idealnie sprawdzi się podczas uprawiania ekstremalnych sportów wodnych. Jego bateria działa do 20 godzin w trybie GPS, do 50 godzin w trybie UltraTrac i nawet do 6 tygodni w trybie smartwatch.

Dostępnych jest wiele tarcz zegarka, dzięki czemu możemy dopasować wygląd fenixa 3 do naszego stylu. Kolorowy, podświetlany ekran Chroma o wysokiej rozdzielczości zapewnia czytelny obraz w każdych warunkach, nawet w pełnym słońcu. Zegarek dostępny jest w trzech wersjach: Silver, Grey i Sapphire. Fenix 3 Grey i Silver mają odporne na zarysowania szkiełko krystaliczne, natomiast fenix 3 Sapphire posiada szkiełko szafirowe, a jego pasek wykonany jest ze stali nierdzewnej. 

Zaawansowane funkcje treningowe

Zegarek fenix 3 posiada zaawansowane funkcje treningowe, sprawdzi się jako osobisty trener i pomoże w pracy nad lepszą formą. Przy regularnych treningach z pulsometrem, zegarek określa szacunkowy pułap tlenowy i na tej podstawie kalkuluje możliwy do osiągniecia czas na wybranych dystansach. Po aktywności oblicza ile czasu organizm potrzebuje na regenerację. Fenix 3 współpracuje z pulsometrem typu HRM-Run i rejestruje parametry dynamiki biegu, czyli kadencję, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem. Te dane pozwalają świadomie pracować nad poprawą ekonomiki biegu. 

Wśród rozbudowanych funkcji zegarka fenix 3, tworzonych z myślą o biegaczach terenowych, pojawił się automatyczny przełącznik trybu wspinaczki/biegu. Fenix 3 to urządzenie multisportowe, które poza bieganiem wspiera użytkownika podczas pływania i jazdy na rowerze, posiada również tryb narciarski/snowboardowy. W ciągu dnia monitoruje aktywność, liczy kroki, spalone kalorie oraz wyznacza spersonalizowane cele na każdy dzień.

Nawigacja w otwartym terenie

Zegarek fenix 3 posiada pełen zestaw funkcji nawigacyjnych niezbędnych na szlaku i poza nim. Antena EXO™ ze stali nierdzewnej z obsługą GPS i GLONASS zapewnia szybkie wyszukanie satelitów i dokładne wyznaczenie pozycji. Wbudowany wysokościomierz, barometr i 3-osiowy kompas przekazują informacje o wysokości, zmianach pogody i kierunku. W trakcie wędrówki zegarek zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu. Umożliwia tworzenie i śledzenie kursów, zaznaczanie pozycji, zapisywanie punktów trasy i nawigację do nich. Dzięki funkcji Track Back zegarek zaprowadzi nas do punktu startowego. 

Inteligentny zegarek z możliwością personalizacji

Fenix 3 można połączyć ze smartfonem i otrzymywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, wiadomościach sms i e-mail. Aplikacja Garmin Connect Mobile zainstalowana na zgodnym smartfonie, umożliwia automatyczne przesyłanie danych z zegarka do serwisu Garmin Connect. Aplikacja Live Track daje możliwość obserwowania Twoich aktywności przez trenera lub znajomych w czasie rzeczywistym. Zegarek fenix 3 korzysta z platformy ConnectIQ, co pozwala na personalizację aplikacji, widgetów, tarcz zegarka i pól danych.

Sugerowana cena detaliczna Garmin fenix 3 Grey/Silver z pulsometrem HRM-Run: 499 euro

Sugerowana cena detaliczna Garmin fenix 3 Sapphire z pulsometrem HRM-Run: 588 euro

Aby uzyskać więcej informacji na temat zegarków fenix zapraszamy na stronę:

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/f%C4%93nix/wearables/10002/c10001-c10002-bBRAND473-p1.html

Garmin Polska na Facebooku:

www.facebook.com/GarminPolska

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0