HomeNowości z rynku

Garmin® eTrex® 20x i 30x – ręczne urządzenia nawigacyjne

W sprzedaży w Polsce pojawiły się nowe, ręczne urządzenia nawigacyjne firmy Garmin: eTrex 20x i 30x. Zachowują one łatwość obsługi, wysoką trwałość i przystępną cenę popularnej linii eTrex.

Dodatkowo posiadają nowy 2,2-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, czytelny nawet w pełnym słońcu, fabrycznie załadowane mapy Garmin TopoActive Europy Wschodniej lub Zachodniej oraz rozszerzoną pamięć wewnętrzną. Wytrzymałe i wodoszczelne1 odbiorniki eTrex 20x i 30x mają bardzo czuły moduł GPS z obsługą systemu GLONASS, dopracowane funkcje nawigacyjne oraz różnorodne opcje montażu dla wszelkich rodzajów aktywności. Mogą być używane na rowerach, motocyklach, łodziach lub podczas pieszych wędrówek.

Garmin, eTrex30Garmin, eTrex30

Modele eTrex 20x i 30x posiadają 2,2-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości z paletą 65 tys. kolorów, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Ergonomiczna konstrukcja łatwo mieści się w dłoni, a dzięki stopniowi ochrony przed wodą IPX7urządzenia eTrex 20x i 30x bez obaw wytrzymują działanie żywiołów. Mają wbudowany bardzo czuły moduł GPS z systemem WAAS, obsługą GLONASS i funkcją wstępnego ustalania pozycji w oparciu o sygnał satelitarny HotFix. Szybko ustalają pozycję użytkownika i nie tracą jej nawet w osłoniętych miejscach i głębokich kanionach.

Dzięki fabrycznie załadowanym mapom Garmin TopoActive Europy Wschodniej lub Zachodniej, eTrex 20x i 30x zapewniają podstawowe wsparcie mapowe dla wielu aktywności rekreacyjnych. Posiadająca funkcję wyznaczania tras mapa Garmin TopoActive obejmuje wiele obiektów rekreacyjnych, obszerną sieć ścieżek oraz informacje o wysokości, umożliwiające komfortowe planowanie i nawigację w czasie podróży. Rozszerzona pamięć wewnętrzna oraz gniazdo kart microSD pozwalają użytkownikom załadować do urządzenia jeszcze więcej map i danych. Oba modele obsługują różnorodne mapy dodatkowe, w tym szczegółowe mapy TOPO wysokiej jakości, mapy BlueChart® g2, a nawet mapy City Navigator® z nawigacją zakręt po zakręcie. Ponadto eTrex 20x i 30x są kompatybilne z obrazami satelitarnymi BirdsEye (wymagana jest subskrypcja), więc użytkownicy będą mogą pobierać do urządzenia zdjęcia lotnicze i używać ich do nawigacji.

Garmin, eTrex20Garmin, eTrex20

Odbiornik eTrex 30x posiada dodatkowo wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia, który określa kierunek nawet wtedy, gdy się nie przemieszczasz i nie trzymasz urządzenia poziomo. Dodany został również wysokościomierz barometryczny, aby dokładniej określać wysokość oraz tworzyć wykres rozkładu ciśnienia barometrycznego w czasie, co może ułatwić prognozowanie zmieniających się warunków pogodowych. Ponadto eTrex 30x może bezprzewodowo udostępniać waypointy, ślady, trasy i dane geocachingu innym kompatybilnym urządzeniom, odbiera dane z dodatkowych czujników takich jak czujnik temperatury Tempe™, czujnik na nogę i czujnik tętna. Posiada także funkcję pilota zdalnego sterowania dla kamer sportowych VIRB.

Dzięki różnorodnym profilom odbiorniki eTrex 20x i 30x można dostosować do wszelkich okoliczności i aktywności. Przełączanie między konfiguracjami jest bardzo łatwe. Nawigacje eTrex 20x i 30x obsługują geocaching oraz pliki GPX, gwarantując niekończące się przygody. Użytkownik tworzy swój profil na stronie geocaching.com i pobiera dane geocachingowe bezpośrednio do urządzenia, bez potrzeby ręcznego wprowadzania współrzędnych lub posługiwania się papierowymi wydrukami.

Nawigacje eTrex 20x i 30x można zamontować na różne sposoby na wszelkich pojazdach, na rowerze, motocyklu, łodzi, w samochodzie, lub po prostu trzymać w dłoni. Zasilane są dwiema bateriami AA, które zapewniają wydłużony czas działania do 25 godzin.

eTrex 20x i 30x to najnowsze rozwiązania w segmencie urządzeń plenerowych Garmin, skoncentrowanym na rozwoju technologicznym i innowacjach. Podczas pieszych wędrówek, polowań, geocachingu, gry w golfa, szkolenia psów lub rejestrowania aktywności kamerami sportowymi VIRB, urządzenia plenerowe Garmin stają się istotnymi narzędziami dla wszelkich entuzjastów aktywności w otwartym terenie. Więcej informacji na temat innych plenerowych produktów i usług firmy Garmin można uzyskać na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/onthetrail/ oraz www.facebook.com/GarminPolska.

1 Stopień ochrony przed wodą IPX 7.

2 Aby uzyskać więcej informacji na temat stopni ochrony przed wodą, kliknij tutaj.                                                                                  

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0