HomeNowości z rynku

Wiosna/lato 2016 w SALEWA: Lite Train, czyli pierwszy but górski z podeszwą Michelin

Lite Train to but stworzony do treningu w górach. Zaprojektowany wspólnie z francuską firmą Michelin model stanowi idealne połączenie wysokiej jakości użytkowania, doskonałej przyczepności, trwałości i super niskiej wagi.

Aktywność, sprawność, oderwanie od codziennych obowiązków zarówno w wymiarze psychicznym jak i fizycznym – to właśnie jest nowa jakość, której obecnie poszukuje coraz więcej ludzi na całym świecie. Chodzą, biegają, wyciskają siódme poty na siłowni i w końcu regularny wysiłek przybiera formę treningu. Nie od dziś wiadomo, że góry to inspirujące i nieograniczone pole sportowych i treningowych możliwości. Podkręcenie tempa na górskim szlaku, sesja trail runningowa w wymagającym technicznie terenie czy interwały na podejściu – niezależnie od rodzaju treningu cel pozostaje taki sam: silniejsze ciało i umysł, sprostanie wyzwaniu i podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej.

Nowe pokolenie miłośników gór potrzebuje nowoczesnych rozwiązań. Odpowiedzią SALEWA jest Alpine Speed – nowy trend wśród aktywności outdoorowych. Lite Train to jedna z jego interpretacji w kolekcji SALEWA na sezon SS16 – pierwszy but zaprojektowany stricte do treningu w terenie górskim. Opracowany we współpracy z MICHELIN®, producentem technicznych podeszew, model to połączenie wysokiej jakości użytkowania, doskonałej przyczepności i lekkości. 3F Total System to nowa odsłona dobrze znanej technologii SALEWA – przesunięcie do przodu i połączenie ze strefą sznurowania zapewnia dodatkowe podparcie w części przodostopia i jeszcze lepsze dopasowanie.

Salewa, Lite Train - model damskiSalewa, Lite Train – model damski

Z myślą o wszystkich aktywnych miłośnikach outdooru przyjrzeliśmy się bliżej koncepcji treningu w terenie górskim – mówi Tobias Roth, Manager ds. Sprzedaży i Marketingu Działu Obuwia w SALEWA. – Lite Train to maksymalna przyczepność i jednocześnie szereg rozwiązań redukujących wagę do minimum, by jego użytkownik mógł w pełni skupić się na treningu i cieszyć się górami. Projekt realizowany był w naszych zakładach obuwniczych R&D w Montebelluna razem z ekspertami z firmy MICHELIN®, którzy zaprojektowali wyjątkowe kompozyty i podeszwy specjalnie dla SALEWA i z myślą o charakterze buta Lite Train. W ten sposób udało nam się osiągnąć doskonałą przyczepność i pełną kontrolę podczas treningu w terenie górskim. Traktujemy MICHELIN® nie jako dostawcę, ale prawdziwego partnera w tworzeniu nowej linii produktów, z którym wspólnie robimy ekscytujący krok naprzód na drodze rozwoju naszego segmentu obuwia. SALEWA to prekursor kategorii Tech Approach i wierzymy, że w najbliższych latach również Mountain Training okaże się jednym z najsilniejszych nowych trendów.

Salewa, Lite Train - model męskiSalewa, Lite Train – model męski

Stworzona specjalnie dla SALEWA podeszwa MICHELIN® na bazie gumy Outdoor Compound zainspirowana została oponami stosowanymi w rowerach górskich: posiada agresywny profil zapewniający znakomite tarcie oraz przyczepność. Podeszwa optymalnie dostosowuje się do warunków zarówno na miękkich nawierzchniach, jak i odcinkach skalnych.

Charakterystyka podeszwy Lite Train:

 • Niepowtarzalny design inspirowany oponami MICHELIN®
 • Wyżłobienia po bokach zwiększają zdolność przystosowywania się do terenu, tarcie, przyczepność i kontrolę kroku podczas trawersowania zboczem
 • Agresywne wypustki dla zapewnienia stałej przyczepności. Małe, wzmocnione elementy skutecznie wspomagają hamowanie na piargach.
 • Podłużne nacięcie wspomaga optymalne dopasowywanie się podeszwy do różnych rodzajów nawierzchni
 • Wkładka zapobiegająca skręcaniu stopy, podparcie łuku
 • Właściwości samoczyszczące

Na początku całego procesu kreatywnego dla nowego obuwia SALEWA przeprowadziliśmy szczegółową analizę potrzeb naszego partnera. Punktem wyjścia było sprawdzenie, które z technologii MICHELIN® dadzą najlepsze rezultaty, a następnie razem z naszym partnerem wybraliśmy najlepszą gumę – mówi Ambrogio Merlo, dyrektor generalny projektu. – Efekt współpracy naszych zespołów to wyjątkowy, innowacyjny produkt.

Lite Train dostępny będzie w kolekcji wiosna/lato 2016 w trzech wariantach kolorystycznych dla mężczyzn i dwóch dla kobiet. Minimalistyczny design i trzy różne rodzaje grafik z pewnością sprostają wymaganiom tych miłośników sportów górskich, którzy oprócz funkcjonalności i zaawansowanych rozwiązań cenią sobie również nowoczesny styl.

Szczegóły techniczne:

 • Podeszwa i guma MICHELIN®, opracowana specjalnie dla SALEWA
 • 3F Total System
 • Bezszwowa konstrukcja
 • Waga: 245 g (M), 185 g (W)
 • Cholewka: Oddychająca siateczka
 • Wyściółka: Oddychająca siateczka
 • Podeszwa środkowa: Premium EVA
 • Podeszwa zewnętrzna: MICHELIN® Lite Train
 • Guma: MICHELIN® OC – Outdoor
 • Rozmiary: 6-12, 13 UK (M), 3-9 UK (W)
 • Kolory: Black/Kamille, Mayan Blue/Papavero, Walnut/Carrot (M); Black/Pinky, Hot Coral/Citro (W)

Informacja prasowa marki Salewa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0