HomeNowości z rynku

Down Wash Direct marki Nikwax zdobył OutDoor Industry Award

Down Wash Direct firmy Nikwax, jako pierwszy produkt pielęgnacyjny zaprojektowany specjalnie do czyszczenia i zmaksymalizowania wydajności zarówno niezaimpregnowanego jak i zaimpregnowanego hydrofobowego puchu, zdobył nagrodę OutDoor Industry Award.

Down Wash Direct pojawił się na rynku tego roku, zachwycił jury swoim poszanowaniem dla ekologicznych zasad – znalazł się w kategorii „innowacje przyjazne dla środowiska”. Nagroda została przyznana na tegorocznych targach OutDoor we Friedrichshafen.

Down Wash Direct to produkt, który czyści i odnawia własciwiosci hydrofobowe puchu. Jest oparty na bazie wody, jednocześnie jest wolny od szkodliwych substancji PFC. Środek ten jest również w stanie poprawić właściwości hydrofobowe normalnego puchu – testy wykazały, że raz wyprany puch w środku Down Wash Direct absorbował 40 razy mniej wody.

Nikwax wprowadził ten innowacyjny produkt, by zapewnić prawidłową pielegnację już zaimpregnowanej, hydrofobowej odzieży oraz spiworów z puchu. Puch jest wysoko wydajnym izolatorem, natomiast szybko traci swoje właściwości, kiedy staje się mokry. Down Wash Direct jest szczególnie polecany do wypełnień z hydrofobowego puchu, jak i do technologii Nikwax Hydrophobic Down (NHD).

Down Wash Direct marki Nikwax zdobył OutDoor Industry AwardDown Wash Direct marki Nikwax zdobył OutDoor Industry Award

By odnowić właściwości hydrofobowe puchu potrzeba specjalnej pielęgnacji. Brud, tłuszcz i inne zanieczyszczenia powodują, że puch namaka. Down Wash Direct zapewnia optymalną wydajność jednocześnie efektywnie czyszcząc i odnawiając właściwości hydrofobowe puchowej odzieży oraz śpiworów.

Jesteśmy dumni z naszego produktu, ponieważ zapewnia wyjątkową wydajność nie zawierając szkodliwych substancji chemicznych. Fakt, że został doceniony przez branżę outdoorową jako „innowacja przyjazna dla środowiska” stanowi uznanie dla naszej polityki środowiskowej – powiedzial zalożyciel firmy Nikwax Nick Brown. – Ciężko pracujemy, by stoworzyć produkty pielęgnacyjne, które są bezpieczne zarówno dla zdrowia ludzkiego jak i dla środowiska. Nikwax było zawsze wolne od PFC. Będziemy nieustannie dążyć do innowacji, dbając o bezpieczeństwo naszych konsumentów oraz o wydajność naszych produktów. 

Nikwax pracuje wyłącznie z dostawcami puchu gwarantującymi jego etyczne pozyskiwanie.

Informacja prasowa Nikwax

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0