HomeNowości z rynku

Diamir Vipec 12 z certyfikatem TÜV

Bezpieczeństwo i zadowolenie klienta zawsze stanowiło priorytet dla firmy Fritschi Swiss. Konsekwentne dążenie do osiągnięcia optymalnej równowagi pomiędzy bezpieczeństwem, wydajnością i wagą zaowocowało zaprojektowaniem i stworzeniem nowego wiązania DIAMIR Vipec 12.

Vipec 12 jest najlżejszym na rynku wiązaniem „pinowym” posiadającym certyfikowane siły wypięcia DIN zarówno z przodu jak i z tyłu wiązania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przednia cześć wiązania uwalnia but na boki, co czyni Vipec’a jednym z najbezpieczniejszych na rynku.  Vipec 12 otrzymał w tym roku certyfikat wydany przez TÜV zgodnie z normą DIN / ISO 13992 standardowe dla wiązania skitourowego.

Vipec 12 to wiązanie, które nie tylko pozwoli na szybkie i bezpieczne wspinanie pod górę ale również na bardziej wydajne i bezpieczne zjazdy. Vipec 12 jest jedynym wiązaniem typu pin, które uwalnia but w bok za pośrednictwem przedniej jednostki. W rezultacie nie występują straty energii ze względu na ruch obrotowy układu wypinania, jak w przypadku standardowych modeli. Dodatkowo wiązanie zostało wyposażone w komfortowe zapięcie pięty, co przyczynia się do stabilności całego systemu.

Nowe wiązanie Vipec 12 jest w całości produkowane i składane w Szwajcarii z najwyższej jakości materiałów. Atutem marki jest również fakt, że wszystkie elementy wiązania zamontowane zostały w fabryce producenta w Reichenbach. Wiązanie jest objęte 10 letnim okresem gwarancyjnym.

Nowy Vipec 12 został certyfikowany przez TÜV zgodnie z DIN / ISO 13992 dla wiązania skitouring’owego. Jest to idealny wybór dla ambitnych skitourowców i narciarzy, którzy oczekują od sprzętu najwyższego bezpieczeństwa i niezawodności.

Firma Fritshi Swiss szybko wyszła na przeciw informacjom zwrotnym z rynku dzięki czemu możliwe było wdrożenie i opracowanie nowego rozwiązania technicznego w celu poprawy systemu bezpieczeństwa pin. W trybie pod górę but jest stabilnie zabezpieczony w centralnej części podczas gdy system nie jest blokowany, a uruchamia się dopiero w odpowiedzi na działanie dużych sił podczas zjazdów.

http://www.diamir.com/wp-content/uploads/2013/11/03-DefinedSafetyRelease-SMALL-H.264_x264.mp4 

Vipec 12 oferuje doskonałą wydajność ważąc zaledwie 490 gramów:

Minimalizacja ryzyka obrażeń –  przednie wypięcie boczne

• Stabilizacja- wypięcie awaryjne włączone jako ostateczne rozwiązanie

• Mocny zjazd – stabilne utrzymanie pięty

• Wygoda – komfortowe korzystanie z wszystkich funkcji za pomocą kijków

• Wygląd – mocny i elegancki design

• Funkcja Certified Performance – certyfikat TÜV i bezpieczeństwo

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0