HomeRynek outdoor

Przed nami największy w Polsce kiermasz outdoorowy na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim

Najlepsze outdoorowe marki z całego świata, mali i duzi polscy producenci, najnowsze kolekcje, karnawał promocji, premiery książkowe i białe kruki – w dniach od 4 do 6 grudnia na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim odbędzie Kiermasz Odzieży i Sprzętu Outdoorowego. Wstęp wolny!

Kiermasz na Krakowskim Festiwalu Górskim to pierwsze i największe tego typu wydarzenia w Polsce. Wielu miłośników gór wstrzymuje się z zakupami aż do początku grudnia, czyli do momentu gdy swoje podwoje otworzy KFG wraz z kilkudziesięcioma wystawcami i czołowymi outdoorowymi markami. Co czeka amatorów górskiego sprzętu w tym roku?

KFG 2014, stoisko marki Marmot (fot. Wojciech Lembryk)KFG 2014, stoisko marki Marmot (fot. Wojciech Lembryk)

Wśród kilkuset produktów na kiermaszowych stoiskach zobaczymy m.in. te należące do firm ze stajni Raven Outdoor, w tym przede wszystkim marek Marmot, Teva, Aku i Patagonia. Warto dodać, że gościem stoiska marki Marmot będzie himalaista Piotr Pustelnik.

Swoje nowości oraz minione kolekcje zaprezentuje także marka Salewa, Mammut, Scarpa, Boreal, Nikwax, Jack Wolfskin i Black Diamond, wspinaczkowy sprzęt znajdziemy m.in. na stoiskach marek Grivel oraz CAMP. Interesujące oferty pokażą również firmy PIEPS, Head Crash, Malavi, Dexshell, Quicker, Red Bird, Bakosport i Summit.

KFG 2014, stoisko sklepu Rockice.pl (fot. Wojciech Lembryk)KFG 2014, stoisko sklepu Rockice.pl (fot. Wojciech Lembryk)

KFG 2014, testy u GORE-TEX (fot. Wojciech Lembryk)KFG 2014, testy u GORE-TEX (fot. Wojciech Lembryk)

Jak co roku uczestnicy kiermaszu będą mieli okazję do zapoznania się z produktami polskich marek, do których należą m.in. Yeti, Pajak, Małachowski, Montano, Climbe, Lyo Food, Heartbeat, Melo Me, Funaticos, Second You, Craftic Climbing oraz Monkey’s Grip.

Nie zabraknie także stoisk czołowych polskich sklepów outdoorowych, w tym moc atrakcji przygotuje krakowski Polar Sport, nie inaczej będzie w przypadku Rockice.pl, Sklepu Podróżnika i Tuttu. Nowe technologie zobaczymy na stoisku GORE, a z ofertą ubezpieczeń (przede wszystkim górskich) będzie można zapoznać się na stoiskach firmy PZU i Alpenverein.

Fani literatury i prasy górskiej również nie będą zawiedzeni – na wielu stoiskach znajdziemy nowości książkowe, klasykę oraz ciekawostki, a także numery archiwalne w promocyjnych cenach najważniejszych górskich magazynów, do których należą Góry, Taternik i „n.p.m.”. Zbiór przewodników wspinaczkowych będzie można uzupełnić na stoisku portalu wspinanie.pl. Swoje stanowiska będą miały również targi ISPO MUNICH, Centrum Górskie Korona Ziemi, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz Tatrzański Park Narodowy.

Kiermasz na KFG to doskonała okazja by bezpośrednio porozmawiać z producentami i dystrybutorami sprzętu, zasięgnąć informacji o nowościach na kolejne sezony, czy wyjaśnić wątpliwości co do technologii i funkcjonalności produktów. Jest to więc najlepsze źródło informacji!

Kiermasz będzie działał przez wszystkie trzy dni 13. Krakowskiego Festiwalu Górskiego:

  • Piątek – w godz. 15.00 – 21.00
  • Sobota – w godz. 09.30 – 21.00
  • Niedziela – w godz. 09.00 – 17.00

Krakowski Festiwal Górski odbywa się w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie kfg.pl.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0