HomeImprezy outdoor

Szkolenie w ramach Outdoor First Aid (OFA) już w lutym

OFA to skrót od nazwy autorskich szkoleń Outdoor First Aid, które firma Medaid z powodzeniem organizuje kolejny rok z rzędu. OFA to coś więcej niż zwyczajna pierwsza pomoc przeniesiona z sali ćwiczeń w teren. To szkolenie, podczas którego ogromną wagę przykłada się do odtworzenia warunków panujących na wyprawie, zarówno tych wynikających z okoliczności przyrody, jak i tych, do powstania których przyczyniają się sami ludzie. 

Zmęczenie, niepewność, zdenerwowanie, zaskoczenie, presja czasu i dysonanse komunikacyjne – to jedynie kilka stanów i emocji, które od zawsze towarzyszą ofowym pozoracjom. Tylko w tak autentycznych warunkach można zweryfikować swoje fizyczne oraz psychiczne możliwości. To również okazja, by nauczyć się podejmowania decyzji w obliczu świadomości, że pomoc, o ile w ogóle zostanie wysłana, dotrze z ogromnym opóźnieniem.

 

OFA, poza rozpoznawalną już marką szkoleń jest inicjatywą, która łączy ludzi aktywnych i lubiących ekstremalne wyzwania. Zespół Medaid regularnie udziela wsparcia w postaci przeszkolenia oraz wyposażenia w apteczki osoby, organizujące dalekie i niebezpieczne wyprawy.

Efekty działań Medaid’u można obserwować na nowej stronie poświęconej wyłącznie projektom Outdoor First Aid

Najbliższa zimowa edycja – OFA Yeti, odbędzie się w dniach 12-14 lutego 2016r. w Górach Sokolich i poza podstawowym programem z zakresu udzielania pierwszej pomocy, obejmie takie zagadnienia jak:

  1. odmrożenia,
  2. choroba wysokogórska,
  3. hipotermia,
  4. ratownictwo lawinowe,
  5. ewakuacja i transport poszkodowanego z uwzględnieniem panujących warunków i zagrożeń.

 

Dokładny harmonogram szkolenia oraz formularz rejestracyjny dostępny jest pod linkiemhttp://ofa.medaid.pl/event/303/

Informacja organizatora

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0