HomeNowości z rynku

The North Face HyperAir™ GTX® – nowy poziom “oddychalności”

Najnowsza kurtka w kolekcji The North Face – HyperAir™ GTX®, wykonana została z materiału GORE-TEX® Active. Znakomicie chroni ona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając przy tym wyższy poziomu „oddychalności” niż jakikolwiek wcześniejszy model w kolekcji firmy.

Pragnąc sprostać wymaganiom najbardziej wymagających sportowców, The North Face stale poszukuje nowych technologii i rozwiązań, które będą w stanie zapewnić jeszcze lepszy komfort i wygodę użytkownikom. Doskonałym przykładem stosowania tego podejścia w praktyce jest kurtka HyperAir GTX®, stworzona z myślą o pasjonatach sportów aerobowych. Wykorzystano w niej najnowszy GORE-TEX® Active, w którym właściwości membrany pozwoliły na zrezygnowanie z warstwy zewnętrznej tkaniny (nowoczesne materiały tego typu składają się zazwyczaj z trzech warstw – zewnętrznej, membrany i wewnętrznej). Dzięki temu, kurtka jest lżejsza, zapewnia doskonałą ochronę przed deszczem i lepiej niż jakikolwiek dotychczasowy produkt tego typu radzi sobie z odprowadzeniem pary wodnej powstającej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Zawsze szukamy rozwiązań, które pozwalają na tworzenie produktów spełniających wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Najlepsza ochrona i wyższy stopień komfortu pozwala im na przebywanie na świeżym powietrzu dłużej. Nigdy wcześniej nie mieliśmy możliwości wykorzystania technologii, która pozwoliłaby na to w takim stopniu jak materiał GORE-TEX® Active. Sprawdziliśmy to rozwiązanie zarówno w naszych laboratoriach, jak i w terenie, dzięki naszym sportowcom. Wyniki, które otrzymaliśmy w zakresie „oddychalności” i pakowności są nieporównywalne z żadnym innym materiałem – powiedział Joe Vernachio – wice-prezes ds. produktów The North Face.

Kurtka HyperAir GTX® została przetestowana przez zawodników teamu The North Face Mike’a Wolfe’a oraz Mike’a Foote’a przy okazji ich ostatniej ekspedycji, w czasie której w ciągu trzech tygodni przebiegli 600 – milowy szlak the Crown of the Continent.

Kurtka HyperAir GTX® została wyposażona w zamki PU, zewnętrzne i wewnętrzne bezpieczne kieszenie z suwakami, kieszeń dostosowaną do urządzeń elektronicznych, regulowane mankiety oraz kaptur, a dla większego bezpieczeństwa użytkownika również odblaskowe logo.

Kurtka The North Face HyperAir GTX® w Europie będzie dostępna od kwietnia 2016 roku.

Więcej informacji dotyczących produktów The North Face znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0