HomeRynek outdoorBarometr rynku outdoor

Barometr rynku: styczeń na dużym plusie

Sklepy outdoorowe biorące udział w naszym barometrze rynku rozpoczęły rok 2016 ze wzrostem sprzedaży. To z pewnością dobry znak.

Wyniki sprzedaży były wyższe o 11,7 proc. wzlędem analogicznego okresu w 2015 roku. Styczeń należy do zazwyczaj dobrych sprzedażowo miesięcy w roku, tegoroczna zimowa aura temu sprzyjała.

Również pozytywnie pierwszy miesiąc roku zakończyła spółka INTERSPORT Polska, która informuje, że łączne przychody netto ze sprzedaży odnotowane w styczniu wyniosły ok. 24 636 tys. zł i były wyższe o 13,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (było: 21.715 tys. zł).

Główny Urząd Statystyczny donosi natomiast, że styczniu wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,1 proc. (wobec wzrostu o 7,0 proc. przed miesiącem oraz o 3,3 proc. w styczniu 2015 r.). W porównaniu z grudniem ub.r. miał miejsce sezonowy spadek sprzedaży detalicznej o 25,0 proc. (wobec spadku przed rokiem o 22,1 proc.).

Ponadto, wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku utrzymał się w większości grup. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 4,6 proc. wobec wzrostu przed rokiem o 1,5 proc.) oraz w podmiotach sprzedających żywność, napoje i wyroby tytoniowe (o 2,9 proc. wobec wzrostu o 7,7 proc.). Spadek sprzedaży odnotowano natomiast w grupowaniach „pozostałe” (o 7,9 proc. wobec spadku przed rokiem o 11,3 proc.) i „paliwa stałe, ciekłe i gazowe”(o 0,2 proc. wobec spadku o 7,2 proc.). W pozostałych grupach o mniejszym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem znacznie zwiększyła się sprzedaż w jednostkach handlujących tekstyliami, odzieżą i obuwiem (o 20,5 proc. wobec wzrostu przed rokiem o 18,3 proc.).

W naszym barometrze prezentowane są wyniki sprzedaży z topowych sklepów outdoorowych w Polsce:

  • 8a.pl (Gliwice)
  • Alpin Sklep (Warszawa)
  • E-Pamir.pl (Kraków)
  • Mammut (Sklep Firmowy, Katowice, Kraków)
  • sieć Skalnik (3 sklepy, Wrocław)
  • Trawers (2 sklepy, Łódź)
  • TrekkerSport (Poznań)
  • Woda Góry Las (Poznań)
  • Weld – Sklep Górski (Dąbrowa Górnicza)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0