HomeNowości z rynku

Serai GTX – rewolucyjny model butów do wspinaczki lodowej od AKU

AKU, słynny włoski producent obuwia outdoorowego, przedstawia innowacyjny model technicznych butów do wspinaczki lodowej oraz skalnej – Serai GTX. Już wiosną pojawi się on w czołowych polskich sklepach outdoorowych.

Serai GTX jest stricte technicznym, kompatybilnym z rakami automatycznymi butem wysokogórskim, polecanym do wspinaczki skalnej oraz lodowej. Wyściełająca wnętrze podszewka z membraną Gore-Tex® Insulated Comfort gwarantuje wysoki stopień termoizolacji oraz suchość intensywnie pracujących nóg. Serai posiada dodatkową warstwę syntetycznej ociepliny Primaloft®, dzięki czemu stopa jest chroniona nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.

Aku, model Serai GTXAku, model Serai GTX

Rdzeń cholewki wykonany jest z Kevlaru, dodatkowo chronionego poliuretanowym otokiem Liba Smart. Szkielet zewnętrzny śródpodeszwy składa się z poliuretanu o podwójnej gęstości z usztywnieniem z włókna węglowego. Do tego dochodzi rdzeń aluminiowy i pianka EVA o podwójnej sztywności. Przyczepność do podłoża oraz kompatybilność z rakami zapewnia podeszwa Vibram® Nepal.

Aku, model Serai GTXAku, model Serai GTX

Dużą zaletą modelu Serai GTX jest jego niska waga – jeden but waży zaledwie 840 gramów, co czyni go jednym z najlżejszych produktów tego typu na rynku!

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0