HomeNowości z rynku

Kohla Tirol prezentuje nowe modele kijów trekkingowych

W polskich sklepach outdoorowych pojawiły się nowe modele 3-częściowych kijów trekkingowych prestiżowego austriackiego producenta – Kohla Tirol. Łącznie to 5 nowych modeli w ramach 3 serii – Alps Experience, Alps Altitude oraz Easy Tramper. Dołączyły one do 4 wcześniejszych modeli kijów – z serii Adventure oraz X-Light – obecnych w polskich sklepach pod koniec 2015 roku.

Kohla Tirol to prekursor na europejskim rynku kijów trekkingowych, z historią sięgającą czasów przedwojennych. Pod koniec lat 70. Kohla wypuściła na rynek kije trekkingowe o konstrukcji teleskopowej – użycie aluminium zrewolucjonizowało wówczas budowę tego produktu. Brand wielokrotnie był nagradzany za innowacyjność i jakość oferowanych produktów – m.in. na prestiżowych, międzynarodowych targach branży outdoor – ISPO Award.

Nowe modele to: Experience w wersji standardowej oraz Comfort, Altitude Comfort, wreszcie Easy Tramper w wersji standardowej oraz Pro. Zaprojektowane zostały z myślą o najbardziej wymagających fanach outdoorowych aktywności. Sprawdzą się zarówno na górskich szlakach, w czasie dłuższych podróży w warunkach nierównego terenu, jak i w warunkach zimowych – na stoku narciarskim i poza głównymi trasami zjazdowymi. Ich wspólną cechą jest uniwersalność zastosowania, 3 – elementowa, teleskopowa budowa z opcją regulacji kijów na długość czy niska waga. Wiąże się to z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów produkcyjnych, np. w modelu Easy Tramper wykorzystano stop aluminium 7075 T6, który posiada wysoką – porównywalną do stali konstrukcyjnych – wytrzymałość mechaniczną oraz bardzo wysoką wytrzymałość zmęczeniową. W zależności od modelu kije zostały wyposażone w sprawdzone systemy blokowania – KKS i S-Lock – gwarantujące duży stopień bezawaryjności. Dobrą przyczepność do dłoni użytkownika zapewnia ergonomiczny, plastikowy, bądź korkowy uchwyt, wsparty pętlami nadgarstkowymi z systemem regulacji. Oprócz aspektu technicznego warty podkreślenia jest również aspekt wizualny – malowane proszkowo kije Kohli prezentują się niezwykle efektywnie, niezależnie od zastosowanego koloru czy dodatków. Wszystkie nowe modele wyprodukowano w austriackim Tyrolu.

 

Wraz z dostawą kijów trekkingowych w polskich sklepach pojawiły się dodatki takie jak wymienne końcówki różnej długości, talerzyki letnie i zimowe czy końcówki do nordic walking. Nowością jest też statyw do kamery, który, dzięki opcji zamocowania do kija trekkingowego, umożliwia sfilmowanie piechura w czasie ruchu. Regulowane pokrętło umożliwia zamocowanie statywu do kija bez obawy o jego zsuwanie w czasie intensywnego ruchu. Sprawdzi się on zarówno podczas górskiej wędrówki czy jazdy na nartach.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0