HomeNowości z rynku

Za nami premiera kolekcji Teva & Han Kjøbenhavn w Chmielnej 20 LAB

28 lipca miała miejsce uroczysta premiera limitowanej kolekcji awangardowych sandałów Tevy, powstałej we współpracy z duetem duńskich projektantów – Han Kjøbenhavn. Odbyła się ona w ekskluzywnym butiku Chmielna 20 LAB, posiadającym wyłączność na sprzedaż kolekcji w Polsce. Event zgromadził dziennikarzy i stylistów z najpopularniejszych magazynów modowo – lifestylowych, jak i pasjonatów świata mody.

Od jakiegoś czasu kolekcja wzbudzała zainteresowanie w kręgu osób zawodowo lub hobbistycznie związanych z modą, zwłaszcza, iż tunningowi miały zostać poddane najbardziej rozpoznawalne sandały wszechczasów, dotąd kojarzone głównie z rynkiem outdoor. Co wynikło z połączenia klasycznego już stylu Tevy i modernistycznego buntu duńskich projektantów? O tym mieli okazję przekonać się goście zaproszeni na pokaz kolekcji w butiku Chmielna 20 LAB.

Oficjalna część eventu rozpoczęła się o godz. 16 od prezentacji brandu, jego historii, outdoorowych korzeniach, aktualnych kolekcjach, wreszcie kolaboracji będącej meritum spotkania. Uczestniczyli w niej zaproszeni dziennikarze i styliści z magazynów modowych i lifestylowych. Miał miejsce pokaz video promującego kolekcję oraz poczęstunek, rozdano również vouchery na zakup kolekcji. O godz. 17 zaczęła się część otwarta spotkania, w czasie której pojawili się pasjonaci świata mody, chcący osobiście zapoznać się z wchodzącą do CL 20 kolekcją.

Powstanie kolekcji jest ukłonem Tevy w stronę rynku lifestyle, w którym już dziś, w segmencie sandałów, uchodzi ona za jednego z ogólnoświatowych liderów. Efektem współpracy brandu z duetem Han Kjøbenhavn jest 6 wyjątkowych modeli z 3 serii: Men’s Float, Menform oraz Menform 2, w każdej sandał biały oraz czarny. Duński duet podkreślił w nowej kolekcji dotychczasowy nacisk Tevy na komfort i wygodę. Zredefiniował jednak skandynawski styl rodzimych projektantów, pokazując że minimalizm może być bezkompromisowy, a estetyka chłodnych i czystych barw pełna indywidualnego charakteru. Pozorną surowość przełamują nowe męskie formy: podeszwa zamienia się w lekki koturn, a jedno z zapięć przywodzi na myśl wikińsko-gladiatorską wariację. Nie brakuje również ukłonu ku naturalnym materiałom, a każdy model zaskakuje świeżością.

Filmik promocyjny uwieczniający kolaborację:

[video:https://vimeo.com/166228672]

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0