HomeNowości z rynku

#BringYourOwn – Klean Kanteen promuje proekologiczną kampanię

Amerykański brand Klean Kanteen promuje autorską kampanię społeczną #BringYourOwn, mającą na celu stosowanie pojemników wielokrotnego użytku. Równocześnie twórcy marki zachęcają do rezygnacji z plastikowych produktów – szkodliwych zarówno dla człowieka, jak i dla planety.

Akcja wpasowuje się w proekologiczny sposób myślenia twórców Klean Kanteen i działania zgodne z założeniami CSR (Corporate Social Responsibility – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu). Hasło „We’re not just making bottles. We’re changing the world” jest flagowym potwierdzeniem tych założeń. 

 

Brand rozpoczął swoją działalność uważając, iż światowe zużycie plastiku już dawno wymknęło się spod kontroli. Produkty jego twórców są zdrową i bezpieczną alternatywą dla pojemników jednorazowego użytku. Misją marki jest spowolnienie wskaźnika zużycia szkodliwych dla środowiska materiałów – m.in. poprzez kampanię #BringYourOwn.

 

Argumentacja założycieli Klean Kanteen jest prosta – domowym zaciszu łatwo zrezygnować z jednorazowych pojemników. Jednak wyzwanie pojawia się w kontekście zachowań konsumenckich podczas wizyty w punktach gastronomicznych, które nie zawsze oferują alternatywę dla jednorazowych pojemników. Dlatego brand poprosił swoich klientów o publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych, na których mieliby oni pokazać, w jakich miejscach używają produktów marki, rezygnując równocześnie z jednorazowych pojemników. W Stanach Zjednoczonych hashtag #BringYourOwn zyskuje coraz większą popularność – zwłaszcza na Instagramie, gdzie masowo pojawiają się zdjęcia klientów marki. Prezentują oni butelki i pojemniki Kleen Kanteen – używane zarówno w czasie terenowych eskapad, jak i w warunkach miejskich – na ulicy, w pracy czy miejscach typu lodziarnie i kawiarnie.

 

W celu uświadomienia zagrożenia związanego z używaniem jednorazówek, Klean Kanteen podał niezwykłe, ale zarazem porażające w swoim wydźwięku statystyki.

  • Każdego roku zużywanych jest 58 miliardów papierowych kubków, co daje 128 kubków na osobę.
  • Gdyby zebrać obok siebie produkowane corocznie styropianowe kubki, pozwoliłaby to okrążyć Ziemię 436 razy.
  • W ciągu każdych 24 sekund zużywanych jest 44 110 jednorazowych kubków do kawy.
  • Gdyby Amerykanie przestaliby używać jednorazowych kubków, zaoszczędzonoby ich 160 milionów sztuk każdego dnia.
  • Przeciętna amerykańska rodzina wyrzuca każdego miesiąca plastik o wadze odpowiadającej zsumowanej wadze wszystkich jej członków.
  • Co roku wyrzucanych jest 35 miliardów plastikowych butelek po wodzie.
  • Plastik stanowi 10% generowanych przez ludzi śmieci.

Krótki film promujący kampanię:

[video:https://vimeo.com/103381081]

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0