HomeNowości z rynku

CØ_LΛB PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™

PAJAK® wraz z LANGE & LANGE™ przedstawiają limitowaną kolekcję odzieży puchowej i akcesoriów.

fot. JAN KRIWOL / Florida @floridadidit

PAJAK® to rodzinna firma zarządzana przez zespół młodych zaangażowanych ludzi, którzy łącząc swoje pasje tworzą funkcjonalny i niezawodny ekwipunek dla aktywnych ludzi kochających góry i podróże. Firma powstała w 1983 roku, a jej założycielami są Ewa i Andrzej Pająk. 

LANGE & LANGE™ to biuro projektowe, istnieje od 2008 roku, Mieści się w Warszawie w Polsce. Założycielami są bracia Aleksander i Gustaw Lange. Biuro stara się łączyć pasję do sportów ekstremalnych z projektowaniem, specjalizuje się w szerokim zakresie sportów takich jak Surfing / Snowboard / Skateboarding. Współpracowało miedzy innymi z Quiksilver, RedBull, BMW, VOLVO, 4F, SAMSUNG.

Obie firmy wywodzą się z tradycji rodzinnych. Połączyła ich wspólna pasja do projektowania i miłość do gór. 

fot. mat. prasowe PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™

Inspiracją do systemu modułowych łączeń rękawów i nogawek w kolekcji był kombinezony astronautów.

Założeniem projektu było wprowadzenie personalizacji która spowoduje utrzymanie komfortu cieplnego wybranych partii ciała. Odpinanie lub dopinanie rękawów czy nogawek daje możliwość adaptacji i dostosowania się do zmiennych warunków pogodowych oraz do wielu aktywności sportowych. W celu rozróżnienia stron (Lewa / Prawa) łączeń poszczególnych elementów zostało wprowadzone kolorystyczne oznakowanie suwaków  – tak jak w kombinezonach astronautów.

Wprowadzenie technologicznej odzieży (High Performance) w miejską przestrzeń (Street / Lifestyle) – tzw. styl Hikecore. Outdoorowa stylistyka, kiedyś zarezerwowana jedynie dla profesjonalistów, obecnie stała się jednym z najważniejszych tematów w świecie mody.

W Naszym Projekcie połączone zostały najnowsze technologie (Super lekkie japońskie tkaniny TOREX™ Airtastic™ producenta TORAY ) jak i klasyczne rozwiązania (100% polski puch gęsi). Założeniami przy tworzeniu kolekcji była funkcjonalność, kompaktowość, lekkość oraz dobry komfort cieplny użytkownika. Dodatkowe Wzmocnienia tkaniną Duralight DWR.

fot. JAN KRIWOL / Florida @floridadidit

W skład kolekcji wchodzi:

CØ_LΛB JΛCKET 

CØ_LΛB JΛCKET (fot. mat. prasowe PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™)

Kurtka (kamizelka) puchowa:

Wykonana z ultralekkiej tkaniny TOREX™ Airtastic™ kurtka CØ_LΛB JΛCKET  to nowatorski projekt biura Lange & Lange. Wzmocnienie wybranych elementów tkaniną Duralight DWR. Możliwość odpięcia rękawów od kurtki. Rozróżnienie kolorów suwaków w rękawach ułatwia szybkie dopasowanie odpiętych rękawów do danych stron kurtki. Ergonomiczny krój, niska waga i wypełnienie z polskiego puchu gęsiego zapewniają optymalny komfort cieplny.. Dodatkowe kieszenie na klatce piersiowej i z tyłu na plecach pomieszczą niezbędne akcesoria. W kurtce użyte zostały suwaki bryzgoszczelne z pullerami ułatwiącymi chwyt. 

CØ_LΛB PΛNTS

CØ_LΛB PΛNTS (fot. mat. prasowe PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™)

Spodnie (krótkie spodnie) puchowe:

Wykonane z ultralekkiej tkaniny TOREX™ Airtastic™ spodnie Cargo to nowatorski projekt biura Lange & Lange. Możliwość odpięcia nogawek na poziomie kolan pozwala na ich włożenie lub ściągnięcie bez konieczności zdejmowania butów. Idealne jako warstwa ocieplająca po treningu lub długiej wędrówce. W spodniach użyte zostały suwaki bryzgoszczelne z pullerami ułatwiającymi chwyt. Rozróżnienie kolorów suwaków nogawek do łączeń odpowiednich stron (lewa / prawa).

CØ_LΛB VESTHØØD   

CØ_LΛB VESTHØØD (fot. mat. prasowe PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™)

Kaptur wielofunkcjonalny:

Wielofunkcyjny kaptur z osobnym systemem regulacji. Może pełnić rolę części kurtki CØ_LΛB JΛCKET lub być osobnym elementem ubioru. Wykonany z ultralekkiej tkaniny TOREX™ Airtastic™ , wypełniony gęsim puchem idealnie sprawdza się jako dodatkowe ocieplenie klatki piersiowej, pleców oraz głowy. W kapturze użyte zostały suwaki bryzgoszczelne z pullerami ułatwiącymi chwyt.

CØ_LΛB MITTS 

CØ_LΛB MITTS (fot. mat. prasowe PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™)

Jednopalczaste rękawice:

Dwie podstawowe zalety rękawiczek to bardzo niska waga i wysoki komfort cieplny. Zasługą obu jest wypełnienie z najwyższej jakości polskiego puchu gęsiego. Idealne do noszenia po mieście lub jako zapasowa para rękawiczek. Rękawiczki dodatkowo posiadają w przedniej części suwaki bryzgoszczelne pozwalające na uwolnienie palców. Dla ułatwienia rozróżnienia stron lewa prawa, rękawiczki posiadają różnego koloru ściągacze. 

CØ_LΛB SPACE  BØØTS

CØ_LΛB SPACE  BØØTS (fot. mat. prasowe PΛJΛK® × LΛNGE & LΛNGE™)

Buty-ocieplacze:

Zaprojektowane z myślą o poruszaniu się przy obozowisku, namiocie lub w schronisku. Dzięki puchowemu wypełnieniu i wkładce z pianki EVA zapewnią optymalny komfort cieplny nawet najbardziej marznącym. Polecamy również jako obuwie do noszenia w domu.

***

Wszystkie produkty z kolekcji będą dostępne w dwóch kolorach:

  • Moon White 
  • Space Black 

W całej kolekcji została użyta nowa identyfikacja PAJAK® po Rebrandingu za który odpowiedzialne jest biuro LANGE & LANGE™. W nowych metkach została przekazana historia i wizja marki, jak i hołd złożony polskim górom i ludziom którzy w nich żyją. Inspiracją były kolory Polskiej flagi, stare naszywki polskich służb górskich oraz pierwsza metka PAJAK® z (1983).

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0