HomeRynek outdoor

Torby i skarpetki firmy Keen – kolekcja wiosna 2008

Tej wiosny zobaczymy całkowicie nowe kategorie produktów firmy KEEN – skarpetki i torby. I jak zwykle w przypadku tej marki – nie są to zwykłe skarpetki i torby, ale coś, co ma być tzw. „ICE’m", czyli „industry changing event’em" (wydarzeniem zmieniającym przemysł) – tak jak miało to miejsce w przypadku pierwszych hybrydowych butów Keena.

KEEN torba Computer1Torba z kolekcji Computer

Skarpety

Bezszwowe skarpetki stworzone zostały z najlepszych materiałów (najlepsze odmiany nowozelandzkiej wełny merino). Zastosowano tu nową filozofię produkcji. Miejsce łączenia materiału przerzucono tam, gdzie powinno być od zawsze, ale nikt nigdy na to wcześniej nie wpadł – czyli pod palce. Oczywiście, jak przystało na produkt z grupy „high-end", skarpetki są dopasowane anatomicznie do lewej i prawej stopy oraz wyposażone w systemy wentylacji, stabilizacji oraz specjalną „kieszeń" („heel-pocket") na piętę.

KEEN oferuje dwie kolekcje skarpet: techniczne, wykorzystywane do aktywności fizycznej (kolekcja „off-road") oraz te do codziennego użytku (kolekcja „urbaneering").

źródło: www.keen.pl 

KEEN skarpetka Off-RoadSkarpetka z kolekcji Off-Road

Detaliczne ceny skarpet – 59,95-69,95 zł za parę. Dostępne w sprzedaży na rynku od wiosny 2008. Na jesień 2008 wprowadzane są nowe modele w ekologicznej technologii „space dye".

Torby

Torby również nie są zwykłymi torbami, jakie produkuje wiele firm.

Zostały zainspirowane filozofią marki KEEN zwaną „HybridLife", czyli w skrócie „Create, Play, Care". Innowacje mogą pochodzić z miejsc, w których nie spodziewalibyśmy się ich znaleźć, nawet ze śmieci…

Puszki po napojach mogą być zebrane i przetworzone, aby stworzyć aluminiowe oczka, klamry i inne wykończenia toreb, resztki gumy pozostałe po produkcji butów mogą stanowić wzmacniające wykończenia toreb.

Poliester z zebranych plastykowych butelek może być wykorzystany w wykończeniach materiału. No i dodatkowo nowy proces produkcji (direct attach) pozwala wyeliminować kleje i inne substancje szkodliwe dla środowiska. Czy jest taka druga firma, która troszczy się o to, byśmy mogli cieszyć się naturalnym środowiskiem najdłużej jak się da?

KEEN oferuje kilka kolekcji toreb: „computer" (specjalnie przystosowane torby do noszenia laptopów i innych sprzętów), „lifestyle" (codziennego użytku), „daypack" (plecaki) oraz najnowszą kolekcję „harvest".

KEEN torba Computer2Kolekcja Computer

KEEN torba HarvestKolekcja Harvest

KEEN torba DaypackKolekcja Daypack

Detaliczne ceny toreb – 139,95-439,95 zł. Dostępne w sprzedaży na rynku od wiosny 2008.

Na jesień 2008 oprócz nowych kolorów i kilku nowości wprowadzane są produkty z kolekcji „harvest", czyli produkty powstałe z pustych toreb na ryż i ziarna wykorzystywanych na Dalekim Wschodzie, odpadów gumowych oraz aluminium z odzysku. Genialne połączenie funkcjonalności (specjalne kieszenie na laptopy i inne detale), z modą (takie papierowe torby stają się bardzo modne w świecie prawdziwej mody) oraz dbałością o naturę.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0