HomeRynek outdoor

KEEN – kolekcja Wiosna 2009

Na swoje szóste urodziny KEEN wprowadzi na rynek wiele ciekawych produktów. W najnowszej kolekcji znajdzie się m.in. Commuter – nowa generacja butów rowerowych, Newport Pack – wielofunkcyjny plecak oraz kolekcja Harvest Rice Bag.

Keen, logo

W styczniu 2003 roku narodziła się wizja firmy KEEN: Jak sprostać wyzwaniu – czy sandał może chronić palce stóp? Czy można skrzyżować sandała z butem? Odpowiedź brzmi TAK. Odpowiedź brzmi NEWPORT. Produkt outdoorowy o niezwykłym wzornictwie, który wyznaczył trend dla innych producentów kopiujących go w ostatnich latach.

Od tego czasu KEEN znany jest z nietypowych rozwiązań, oryginalnych produktów najwyższej jakości i praktyczności użytkowania. A przede wszystkim z troski o otaczające nas środowisko, z tworzenia produktów z odzyskiwanych materiałów i z materiałów łatwo rozkładalnych oraz wspierania wszelkich inicjatyw chroniących środowisko naturalne i pomagających potrzebującym.

Keen 2009

Firma działa w oparciu o swoją filozofię „HybridLife" (w skrócie „Create, Play, Care") opisującą życie, jako połączenie z jednej strony swoich codziennych obowiązków (praca, normalne życie) z działaniem na rzecz ochrony środowiska, pomocą potrzebującym etc. Opracowano również system „Hybridology", czyli podsumowanie wszystkich wprowadzanych rozwiązań i innowacji.

Kategoria „INNOWACJE"
W kategorii obuwie pojawią się buty całoroczne (outdoorowe i casualowe), a także wiele nowości w sportowych modelach letnich – buty przeznaczone do sportów wodnych, specjalistyczne obuwie rowerowe oraz kolejna hybryda. Tym razem skrzyżowanie sandała podróżniczo-górskiego z butem rowerowym, kompatybilnym z wkładkami Shimano SPD – but Commuter. To wyjątkowo uniwersalny model, świetny do pedałowania podczas wielogodzinnych tras rowerowych, jak również do pieszych spacerów lub wypraw górskich.

Commuter, czyli nowa generacja butów rowerowych!
Hybryda sandała i specjalistycznego buta na rower, kompatybilnego z Shimano SPD, zabezpieczeniem palców.

Keen, buty CommuterKeen, model Commuter

But Commuter tylko na pierwszy rzut oka przypomina klasycznego Newporta. Projektanci KEENa stworzyli bowiem całkowicie nową podeszwę – jest węższa, aby mieściła się w pedałach, jest również sztywniejsza, aby łatwiej na nie naciskać. Podeszwa jest kompatybilna z systemem Shimano SPD, a aby ułatwić dostęp do łączenia, bez rezygnacji z komfortu, z którego słynie KEEN, wymyślono specjalną wkładkę, którą można ściągać i zakładać. Dodatkowym atutem jest ochrona Toe Protection, która zadba, aby palce były bezpieczne. But jest wodoodporny (specjalny materiał QuickDry). Podeszwa jest oczywiście „Non Marking" – nie pozostawia śladów. But dostępny jest w wersjach męskiej i damskiej.

Keen, CommuterKeen, Commuter

Cena detaliczna: 379zł.

• Kategoria „DESIGN"
Po sukcesie buta przyszedł czas na wykorzystanie tej ikony do stworzenia świetnego wielofunkcyjnego plecaka, który podobnie jak but, będzie przykładem praktycznego podejścia do produktów – jeden produkt, który sprawdzi się w wielu okolicznościach. Najnowsza propozycja firmy to Newport Pack.

Newport Pack, czyli wielofunkcyjny plecak zainspirowany sukcesem buta Newport, który zmienił przemysł sportowy…

Keen, Newport PackKeen, Newport Pack

Wyposażony w specjalną kieszeń na laptopa 15,4" i wiele innych ciekawych kieszeni wielofunkcyjnych, dzięki którym możesz cieszyć się nim zarówno na codziennych miejskich wyprawach, jak i poważniejszych górskich wędrówkach. Posiada unikalny „KEEN-look", czyli wzornictwo, którego nie da się pomylić z żadną inną firmą. Kształt plecaka nawiązuje do kształtu buta, który w ciągu ostatnich kilku lat sprzedał się w milionach par. Aby wyróżnić się z tłumu plecaków…

Keen, but NewportKeen, but Newport – inspiracja dla plecaka

Kategoria „Produkt dla kobiet"
KEEN słynie z nietypowych produktów i nietypowych pomysłów, jak np. wykorzystanie papierowych worków z Dalekiego Wschodu do produkcji toreb na laptopa i innych toreb codziennego użytku, wprowadzonych pół roku temu. Wtedy powstały też pierwsze próby wykorzystania toreb po ziarnach ryżowych słynących z trwałości i kolorów. Pierwszym pomysłem, który zrealizował KEEN były brązowe torby HARVEST powstające z ziaren oraz odpadów po oponach i dętkach gumowych. Kolejnym krokiem jest kolekcja „Rice Bag".

HARVEST Rice Bag Collection, czyli jedyne w swoim rodzaju buty oraz torby z ryżowych worków z Dalekiego Wschodu.

Keen, Harvest Rice Bag CollectionKeen, HARVEST Rice Bag Collection

Torby Harvest Ivington oraz Harvest Parisi powstają z ryżowych worków z Dalekiego Wschodu. Czyli z czegoś, co normalnie zostałoby wyrzucone do śmieci. KEEN znalazł dla nich zastosowanie. Równocześnie materiał ten jest z jednej strony niezwykle mocny i wytrzymały, z drugiej ciekawy stylistycznie. Każda z toreb jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż każdy z worków ryżowych ma inny wzór.

Uzupełnieniem toreb są buty – Harvest MJ (Mary Jane) i Waimea H2 Rice Bag o dwóch różnych przeznaczeniach: pierwszy to casualowa zamknięta balerinka do codziennych wypadów w miejską dżunglę, drugi to propozycja na weekendowe wypady nad wodę lub na upalne dni w mieście. Buty są bardzo praktyczne, wygodne i posiadają to, czego nie mają żadne inne – połączenie niezwykłego wzornictwa z pokazaniem, że zależy nam na tym, aby chronić nasze środowisko przed zbędnym zaśmiecaniem. Stanowią manifest wsparcia dla firmy, której zależy, żeby zmienić nastawienie innych!

Keen, Harvest butyKeen, Harvest MJ i Waimea H2

źródło: www.keen.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1