Home

IV edycja Press Challenge za nami

Press Challenge 2008, czyli Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Adventure Racing, odbyły się w ostatni weekend w Dolinie Będkowskiej, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Press Challenge 2008, logo

W sobotę, 18 października o godzinie 10.00 na starcie stawiło się trzynaście dwuosobowych drużyn z redakcji z całej Polski. Udział w rajdzie wzięli między innymi przedstawiciele miesięcznika Sudety, Gazety Wrocławskiej, Gazety Wyborczej, miesięcznika Gentleman, magazynu NPM, magazynu Góry, a także dziennikarze radia PIN oraz wielu portali internetowych.

Uczestnicy mieli do pokonania 16-kilometrową trasę, na której znajdowało się 20 punktów kontrolnych. W każdym z punktów na dziennikarzy czekało zadanie sprawdzające wytrzymałość fizyczną, silną wolę i logiczne myślenie. Kolejność zdobywania punktów kontrolnych była dowolna, należało jednak zmieścić się w czasie ośmiu godzin. Uczestnicy, oprócz wskazówek potrzebnych do wykonania zadań, otrzymali niezbędny sprzęt – mapę terenu, kompas, uprząż, kask na głowę oraz wodę. Wszystkim udało się dotrzeć do mety.

Press Challenge 2008

Pogoda dopisała, co było z pewnością czynnikiem sprzyjającym zawodnikom. Dziennikarze startujący w Press Challenge 2008 musieli zmierzyć się m.in. z mostem linowym, wspinaczką skałkową, eksploracją jaskiń, zjazdem na linie oraz innymi ekstremalnymi zadaniami, jakie przygotowali organizatorzy. Pozytywnej adrenaliny nie zabrakło!

Wśród najlepszych znaleźli się: Marcin Chrobak i Paweł Urbaczek z Magazynu „Góry" (I miejsce), Maciej Koziński i Bartosz Podkański z Magazynu „Sudety" (II miejsce) oraz Dariusz Urbanowicz i Piotr Musiałowski reprezentujący Radio „PIN" (III miejsce).

Gospodarzem i fundatorem nagród w tej ogólnopolskiej imprezie jest BERGSON. Od lat, w myśl hasła INSPIRUJĄ NAS WYZWANIA, firma stara się popularyzować aktywny wypoczynek poprzez łączenie sportowej rywalizacji z dobrą zabawą. Od kilku lat producent opiekuje się również grupą wybitnych polskich sportowców i podróżników, którzy tworzą BERGSON Team.

źródło: www.sportbiznes.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0