Home

Speleo Salomon – dzień przed startem w Brazylii

Do Mistrzostw Świata Adventure Racing w Brazylii został jeden dzień. Już 2 listopada 60 zespołów z 33 krajów zacznie wyścig na dystansie 580 km: pieszo, w kajakach i na rowerach.

EcoMotion Brazylia, Speleo Salomon przed startem(fot. Monika Strojny)

Zespół Speleo Salomon wraz z supportem (zespół wspomagający, który odpowiada za logistykę, m. in. przewozi sprzęt nieużywany podczas etapów i ponad sto litrów wody) w bazie zawodów w Jericoacoara od dwóch dni przygotowuje się do startu. Odprawa techniczna przebiegła bez kłopotów i wreszcie zawodnicy mogli się skupić na ostatnich treningach. A jest do czego się przygotować – w tej części kraju (północny stan Ceara) temperatura w dzień przekracza 30 stopni, a w nocy spada tylko o kilka. Region znany jest też z wysokich wydm i piaszczystych terenów, które skutecznie utrudniają marsz i nawet najlepsze pustynne ochraniacze nie do końca chronią stopy przed bardzo drobnym piaskiem.  

EcoMotion Brazylia, przygotowania przed startemPrzygotowania przed startem (fot. Monika Strojny)

Baza rajdu (tu zespoły przygotowują się do startu, tu też będzie meta) to niewielka wioska zbudowana na plaży, znana głównie przez kite-surferów: wiejące wiatry są ponoć jednymi z najlepszych. Mieszka tu niewiele ponad dwa tysiące osób, ale w szczycie sezonu przybywa wielu turystów. Nie ma tu jednak dużych hoteli, lecz kameralne „pousady" z palmami i hamakami rozwieszonymi na wszystkich tarasach. Nie ma też ulic – wszędzie jest piasek.  

EcoMotion Brazylia, wioskaWioska (fot. Monika Strojny)

Zapraszamy do kibicowania!

Więcej zdjęć na www.speleoteam.pl
Relacja na żywo (w języku portugalskim) na www.ecomotion.com.br

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0