Home

Speleo Salomon – sezon 2008 za nami

Ubiegły sezon obfitował w zawody rozgrywane na arenie krajowej i międzynarodowej. Nie byłoby tam Speleo Salomon, gdyby nie wsparcie partnerów sportowych i sponsorów. Dzięki ich pomocy udało się z sukcesami wystartować w wielu prestiżowych zawodach Adventure Racing.

Speleo Team, logo

W połowie grudnia, gdy w Polsce na dobre zagościła zima, kolejny raz uczestniczyliśmy w zawodach rozgrywanych na Półwyspie Arabskim. Najwyższa w sezonie pula nagród oraz atrakcyjna lokalizacja skupiły na starcie wszystkie czołowe ekipy świata. Kasia Zając, Piotrek Dymus i Piotrek Kosmala wspierani przez Mike’a Johnstona z Nowej Zelandii zakończyli Abu Dhabi Adventure Challenge na dobrym 15 miejscu. Gratulujemy!

W poprzednim roku już szósty raz uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Świata. Tym razem zawody rozegrane w Brazylii ukończyliśmy na 16 miejscu. Zwyciężyliśmy w szeregu imprez w Polsce (m. in. Zamberlan Adventure Trophy, AR Cup, Nonstop Adventure). Z powodzeniem startowaliśmy we Francji, Szwecji, Szkocji, Rosji, Czechach, Abu Dhabi, Chorwacji. Już czwarty raz z koleji zwyciężyliśmy w rankingu na najlepszy polski zespół AR.

Tradycyjnie nasze starty i sukcesy znalazły duży oddźwięk w mediach (m.in. Bieganie, NPM, Gentelman, Extremium, Poznaj Świat, Magazyn Rowerowy, H2o, Extreme oraz w lokalnej prasie; w wielu portalach internetowych, m.in. onet.pl, wp.pl, interia.pl, napieraj.pl; w TV – Eurosport, TVP2, TVP Sport, Extreme TV, Planete, TV regionalne; w radiu – Polska Trójka, Euro, Bis, Eska, Jazz i inne). W listopadzie byliśmy gośćmi Explorers Festival w Łodzi.

Ponadto w roku 2008 po raz kolejny zorganizowaliśmy cykl zawodów o nazwie Adventure Racing Cup. Cztery imprezy: Rajd Wertepy, Eksploris, Salomon AR Cup w Czechach i Kompas Race zebrały na starcie kilkaset osób, wśród których oprócz ścisłej czołówki polskich zawodników brało udział także grono początkujących w tej dyscyplinie. Byliśmy również inicjatorem cyklu biegów terenowych – Salomon Trail Running. W czterech edycjach wystartowały setki osób o różnym stopniu zaawansowania – od początkujących biegaczy po doświadczonych olimpijczyków. Jesteśmy przekonani, że ubiegłoroczny rozgłos medialny oraz wysoki poziom zawodów pozwoli nam spotkać się w tym sezonie w gronie poszerzonym o nowych sympatyków biegów i rajdów przygodowych.

Jeszcze raz dziękujemy i życzymy pomyślności w Nowym Roku!

Speleo Salomon Advenure Racing Team
www.speleoteam.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0