Home

Dla miłośników via ferrat – nowości Black Diamond

Na wiosnę 2009 firma Black Diamond wprowadza dwa nowatorskie systemy asekuracji dla wielbicieli via ferrat. Easy Rider i Iron Cruiser to dobrze przemyślane i zaawansowane technologicznie zestawy, których podstawowymi cechami są wygoda, bezpieczeństwo i intuicyjność użytkowania.

Easy Rider wyposażony jest w dwa nowatorskie, chronione patentem karabinki keyLock. Blokada karabinka schowana jest w jego obudowie, a karabinek blokuje się automatycznie podczas zamknięcia. Karabinek odblokowujemy naciskając kciukiem przycisk umieszczony na zewnętrznej części korpusu. Obsługa jest prosta i intuicyjna.  

Black Diamond, Easy RiderBlack Diamond, Easy Rider

Z kolei Iron Cruiser posiada dwa karabinki z blokadą automatyczną w postaci pierścienia nasuwającego się na zamek. Zarówno karabinki, jak i pierścień wykonane są ze stali hartowanej.

Black Diamond, Iron CruiserBlack Diamond, Iron Cruiser

Systemy absorpcji energii oraz elastyczne lonże w obu modelach wyglądają podobnie. Chronione patentem rozwiązanie konstrukcyjne polega na sposobie szycia systemu amortyzującego – każda z lonż szyta jest niezależnie. Podwyższa to znacznie bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ amortyzacja działa nawet przy nieprawidłowo wpiętych lonżach. Zadbano również o takie szczegóły, jak skręcenie pętelki, którą mocujemy całość do uprzęży – dzięki niemu węzeł układa się idealnie równo.

Oba zestawy są lekkie i ergonomiczne, co przy długich drogach jest istotną zaletą. No i, jak to przy produktach Black Diamond, możemy liczyć na naprawdę dobry, hi-endowy design.

Easy Rider – waga 492g, cena 89,90 Euro
Iron Cruiser – waga 462g, 69,90 Euro

Agata Rozbicka
źródło: www.blackdiamond.eu

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0