HomeNowości z rynku

Czas na polar

Bluza z mikropolaru przyda się wszędzie i o każdej porze roku. Zimą sprawdzi się podczas wyjazdu na narty, wiosną i jesienią ochroni przed chłodem w trakcie weekendowych eskapad. Doskonale spełni swoją rolę także na co dzień.

Bergson [logo]

Wygodna bluza to najbardziej uniwersalny element garderoby, zarówno męskiej jak i damskiej. Przydaje się w mieście, w plenerze oraz wszędzie tam, gdzie priorytetem jest wygoda. Warto zabrać ją nawet na letnie wakacje w razie pogorszenia pogody. Okazuje się nieodzowna także podczas wyprawy w góry czy na żagle. Materiał potocznie zwany polarem swoją popularność zawdzięcza głównie wyjątkowym parametrom, których nie posiada żadna inna tkanina. Najpierw zjednał sobie sportowców oraz globtroterów, obecnie używany jest masowo jako odzież codzienna. Co powoduje, że jest tak często kupowany?

Bergson, polar damski Gordon DuoBergson, polar damski Gordon Duo (fot. Bergson)

Specjalne właściwości

POLARTEC® to materiał poliestrowy stosowany w produkcji kurtek, spodni, bluz, a nawet rękawiczek czy czapek – mówi Marcin Misiejuk z firmy Bergson – Odzież oznaczona symbolem POLARTEC® posiada doskonałe właściwości termiczne. Nie zatrzymuje wilgoci przy ciele, a transmituje ją na zewnątrz. Reguluje temperaturę ciała oraz pomaga zachować optymalny mikroklimat przy skórze.

Dla uzyskania właściwego efektu, mikropolar najlepiej zakładać na specjalną tzw. termoaktywną bieliznę. Pot nie pozostanie wówczas przy skórze, a przepuszczony będzie do kolejnej warstwy odzieży. Gwarantuje to wyjątkowy komfort termiczny nawet przy dużym wysiłku. Warto wiedzieć, że POLARTEC®, popularnie zwany polarem, posiada także inne, przydatne cechy.

Bergson, polar męski AscotBergson, polar męski Ascot (fot. Bergson)

Doskonały w podróży

Niezwykle ważną kwestią w podróży jest niewielki, możliwie jak najlżejszy bagaż. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza podczas pieszej wycieczki, kiedy trzeba przemierzać długie trasy z pełnym ekwipunkiem. Istotne, by zabrać ze sobą funkcjonalną odzież, która zajmuje mało miejsca. Również w tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie mikropolar. Po pierwsze dlatego, że jest niezwykle lekki, dzięki czemu nie stanowi zbędnego obciążenia. Po drugie, wyróżnia się odpornością na ścieranie, nie chłonie zapachów oraz bardzo szybko schnie. Co ważne, nie trzeba go prasować, a mimo to zawsze zachowuje estetyczny wygląd.

Bergson, polar BengaBergson, polar Benga (fot. Bergson)

***

Czy wiesz, że…

Aby polar służył przez długi czas, nie tracąc wyjątkowych właściwości, trzeba go czyścić we właściwy sposób:

  • Polar należy prać maksymalnie w temperaturze 40 st. C w łagodnym proszku przeznaczonym do prania wełny i delikatnych tkanin.
  • Nie można stosować płynów do płukania bądź zmiękczania tkanin ani wybielaczy, ponieważ silne detergenty mają negatywny wpływ na właściwości termoaktywne polaru.
  • Nie należy go wirować. Może to bowiem zniekształcić włókna polaru, pogarszając tym samym jego właściwości termo aktywne.

Joanna Jabłońska
YASNA Communications

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0