HomeImprezy outdoor

Drugi bieg górski z cyklu Salomon Trail Running – Magurka zdobyta

Prawie dwustu zawodników, w tym ścisła czołówka kraju w biegach górskich, wzięło udział w drugiej edycji cyklu Salomon Trail Running – Biegu Magurki w Bielsku-Białej Straconce.

Salomon Trail Running, logo1

Niedzielny poranek w dolinie był słoneczny i ciepły, a przez zbliżającą się burzę – nawet duszny, co jednak nie wpłynęło na szybkość najlepszych, którzy na szczycie góry pojawili się już po niecałych 30 minutach. Chłodzeni rześkim wiatrem spoglądali w dół…

Salomon Trail Running 2009 – bieg MagurkiSalomon Trail Running 2009 – bieg Magurki

Trasa zawodów na 6,5 km dystansie miała 490 metrów przewyższenia, co na polskie warunki jest przyzwoitą różnicą wysokości. Zaczynała się niepozornie od szerokiej, lekko wznoszącej drogi asfaltowej, która na drugim kilometrze zamieniała się w typowo górską, wąską i kamienistą ścieżkę, na zmianę płaską i całkiem stromą. Ostatni odcinek to długa prosta zakończona wyczerpującym podbiegiem i upragnioną metą u bram schroniska.

Najlepsi zostali nagrodzeni atrakcyjnymi bonami na wybór profesjonalnego sprzętu i odzieży marki Salomon, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano techniczne koszulki do biegania, pulsometr Suunto T1 oraz bony zniżkowe na inne modele tej marki. Stale rosnąca frekwencja sprawiła też, że zwiększyliśmy pulę nagród w całym cyklu do 60.000 zł, a tych, którzy wezmą udział w co najmniej trzech biegach, nagrodzimy szczególnie.

Na następne dwa biegi zapraszamy już 13 czerwca do Poznania na Maltę, a 27 czerwca do Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar. Pogody jeszcze pewni nie jesteśmy, ale do dystansów, przewyższeń i terenu już można trenować. Zapraszamy!

Najlepsi w swoich kategoriach:

Kobiety
1. Izabela Zatorska 35:25
2. Irena Czuta-Pakosz 37:37
3. Magdalena Białorczyk Jarzębowska 39:24

Mężczyźni
1. Marcin Świerc 28:45
2. Dariusz Żak 29:17
3. Jan Wydra 30:18

Pełne wyniki, bieżący ranking cyklu, zdjęcia i szczegóły zapisów już na www.trailrunning.pl

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0