HomeNowości z rynku

Kokosowa technologia

Cocona to aktywowany węgiel uzyskany z łusek orzecha kokosowego. Aktywny węgiel stanowi najskuteczniejszą znaną człowiekowi substancję eliminującą przykre zapachy.

Marmot, technologia Cocona logo

Każdy z nas zna to niekomfortowe uczucie, kiedy po całym dniu forsownego marszu w górach nasza sportowa bielizna zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. Podczas pocenia się bielizna przejmuje florę bakteryjną z naszej skóry. W cieple i wilgoci bakterie zaczynają się szybko rozmnażać, a ich produkty przemiany materii (głównie amoniak) są przyczyną tego „wonnego zgrzytu estetycznego". Jednak nowe technologie pozwalają już dziś wyeliminować to nieprzyjemne zjawisko – z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie m.in. włókno kokosa.

Firma Marmot od dawna stara się opracować ekologiczne, udoskonalone materiały, które pomogą nam w stworzeniu rewolucyjnej technologicznie odzieży. Innowacyjna, dwuskładnikowa konstrukcja Polartec® Power Dry® z technologią CoconaTM reprezentuje najnowsze trendy w wielofunkcyjnej, naturalnej technologii. Dzięki tej technologii firma Marmot jest w stanie stworzyć aktywną bieliznę sportową, która nawet przy bardzo intensywnych przygodach górskich nie wydziela przykrych zapachów.

Cocona® to aktywowany węgiel uzyskany z łusek orzecha kokosowego, które są traktowane jak odpady przez przemysł kokosowy. Aktywowany węgiel odprowadza wilgoć od skóry i przyspiesza tempo wysychania odzieży, zwalcza nieprzyjemne zapachy oraz chroni przed UV. Cocona® nie zawiera anty-bakteryjnych substancji chemicznych, które mogłyby zostać usunięte w praniu.

Marmot, Cocona schemat

Jak to działa?

Proces aktywowania węgla powoduje powstanie dodatkowych porów w cząsteczkach węgla, tym samym dochodzi do niezwykłego zwiększenia się ich powierzchni. Łupiny orzecha kokosowego są idealne dla tego celu ze względu na swoją unikalną wielkość porów i strukturę. Kokos jest pod tym względem o wiele lepszy od drewna czy innych aktywowanych form węgla. Aktywny węgiel posiada znacznie zwiększoną powierzchnię, co powoduje przyciągnięcie, a następnie związanie gazów i płynów na jego powierzchni, bez wchłaniania ich przez sam materiał.

Nanocząsteczki aktywnego węgla kokosowego są dodawane do poliestru i nylonu w trakcie tworzenia przędzy, z której wykonujemy nowoczesną bieliznę sportową. W przeciwieństwie do większości technologii antybakteryjnych, CoconaTM nie zabija bakterii, ale wykorzystuje zjawisko adsorpcji, aby związać odory w postaci gazu. Ma to duże znaczenie, gdyż tradycyjne technologie antybakteryjne zabijają również naturalną florę bakteryjną na powierzchni twojej skóry. CoconaTM ma tą przewagę, że skutecznie zatrzymuje proces namnażania się bakterii, bez konieczności zabijania ich.

Zalety CoconaTM

• Kontrola zapachów – CoconaTM w naturalny sposób pochłania zapachy. Cocona nie tylko likwiduje zapachy bakteryjne, ale również niweluje inne nieprzyjemne odory. Zapachy są wiązane przez strukturę tkaniny, aż do czasu odświeżenia poprzez domowe pranie,
• Właściwości anty-zapachowe – naturalna kontrola zapachów. Nie wymaga dodatków chemicznych. Trwałość gwarantowana na ponad 50 prań,
• Kontrola wilgoci – dzięki niezwykle dużej powierzchni CoconaTM, wilgoć jest rozpraszana na bardzo dużym obszarze, co znacznie przyspiesza proces odparowywania, co więcej tkanina nie klei się do skóry,
• Ochrona UV – CoconaTM pochłania promieniowanie UV,
• Trwałość – CoconaTM jest wtłaczana bezpośrednio do włókien,
• Naturalnie miękka, jedwabna w dotyku,
• Ekologiczna – szybka regeneracja bambusa oznacza, że można uprawiać mniejsze powierzchnie ziemi i szybciej produkować plony,
• Biodegradująca się – proces biodegradacji zachodzi naturalnie w ziemi dzięki działaniu mikroorganizmów i promieniowania słonecznego.

Produkty wykorzystujące technologię włókien kokosowych

Bielizna lightweight and midweight

Materiał: Polartec® Power Dry® z technologią Cocona®
Rozmiary: S, M, L, XL, XXL

» Elastyczna tkanina gwarantuje dobre dopasowanie,
» Konstrukcja Flat Lock,
» Naturalne właściwości anty-zapachowe,
» Polartec® Power Dry® z Cocona®,
» Technologia Performance,
» Szybko schnące właściwości,
» Brak metki na szyi,
» Odprowadzanie wilgoci.

Marmot, Cocona bielizna

Więcej informacji na temat produktów oraz sieć sprzedaży na: www.marmot.com.pl 

Marmot, logo

Michał Matrejek

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0