HomeImprezy outdoor

Wkrótce start rajdu na orientację Mini Wyzwanie

Już za dwa tygodnie wystartuje w Opolu rajd na orientację pod nazwą Mini Wyzwanie.

Mini Wyzwanie, rajd na orientację

Planowany start 30 maja (sobota), godzina 10.30, miejsce startu Wyspa Bolko w Opolu – tak rozpocznie się rajd Mini Wyzwanie zorganizowany przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Nonstop Adventure ZHP oraz 9 Drużynę Wędrowniczą „Dziki". Zawody są częścią większego cyklu biegów na orientację. Ukoronowaniem cyklu będzie rajd „Wyzwanie", który odbędzie się w dniach 16-18 października 2009.

Mini Wyzwanie to bieg dla każdego, kto wykaże się sprytem i dobrą kondycją. Limit czasowy dla dwuosobowych zespołów wynosi pięć godzin, minimalna długość trasy to 30 km (trasa mierzona najkrótszą drogą). A w zapowiedzi imprezy czytamy:

"Zadaniem uczestników rajdu jest odnalezienie i zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych (PK) widniejących na mapie. Trasa jest dowolna tak, więc uczestnicy przy pomocy mapy oraz własnej znajomości Opola sami wybierają, ich zdaniem, najdogodniejszą opcję.

Po drodze na startujących czekać będzie kilka zadań. Zamiast punktu kontrolnego trafić mogą na zadanie specjalne (ZS), takie jak przeprawa pontonem na jeziorze i wiele innych ciekawych form".

Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.nonstop.podgore.pl/wyzwanie2009/

źródło:nonstop.podgore.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0