HomeImprezy outdoor

Salzburskie Lato na Halach 2009

A może by tak wybrać się na letni urlop do Salzburga… Tegoroczne Salzburskie Lato na Halach oferuję całą masę imprez i niezapomnianych wrażeń, w tym unikalnych smaków regionalnej kuchni.

Salzburskie Lato na Halach 2009Salzburskie Lato na Halach 2009

Długie wędrówki szlakiem górskich pastwisk salzburskiej ziemi, smakowanie miejscowej kuchni i cała masa lokalnych festynów folklorystycznych (w okresie lipiec-sierpień) – czyli Salzburskie Lato na Halach 2009. 21 czerwca zainaugurują je festyny w parku krajobrazowym Riedingtal koło Zederhaus, w regionie Lungau.

Motto wakacyjnej imprezy brzmi „Podano po salzbursku", co oznacza, że nie będziemy głodować na szlakach 🙂 Tych, którzy zatrzymają się w mijanych bacówkach i schroniskach na odpoczynek (Schlieralm, Gruberalm, Hoislalm, Ilgalm, Königalm, Zaunerhütte, Örgenhiasalm, Jakobealm oraz Franz-Fischer-Hütte), czeka miła niespodzianka. Gospodarze raczyć nas będą smakołykami regionalnej kuchni. Dzięki temu będziemy mieć niepowtarzalną okazję, by degustować tradycyjne potrawy, których „nazwy pamiętają już tylko najstarsi mieszkańcy gór". Wcześniej, bo już 12 czerwca, w Dientem am Hochkönig odbędzie się halna biesiada, podczas której będziemy mogli poznać region od strony kuchni.

Dla najbardziej wytrwałych, nastawionych na długie wędrówki organizatorzy przygotowali specjalną trasę Salzburger Almenweg – 25 kurortów okręgu Pongau – 350 kilometrów, 120 hal (na całej Ziemi Salzburskiej znajduje się aż 1800 hal, 550 bacówek i górskich schronisk, w tym 137 otrzymało certyfikat Salzburskiego Lata na Halach) i 31 etapów. Trasę będzie można zaliczyć w całości podczas kilkudniowej wyprawy lub wybrać jedynie pojedyncze etapy i zaliczyć je indywidualnie.

Wszystkie szczegóły o imprezie, kalendarz towarzyszących jej festynów oraz pełna oferta turystyczna na stronie: www.almsommer.salzburgerland.com/pl/

źródło: almsommer.salzburgerland.com.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0