HomeNowości z rynku

Doradca w nauce wspinaczki

Nauka doskonałej techniki wspinania wymaga oprócz intensywnych treningów także analizy swoich działań. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Firma Oregon Scientific proponuje miłośnikom górskich wypraw wodoodporną i wstrząsoodporną kamerę ATC2K, która z łatwością może być zamontowana na kask.

Oregon Scientific, kask z kamerąOregon Scientific, kask z kamerą

Każdy amator sportów ekstremalnych, w tym również wspinaczki, dąży do perfekcji. Analiza swoich działań jest niezbędnym elementem na drodze do sukcesu. Warto więc posiadać filmy nakręcone z perspektywy wspinacza umożliwiające zapis przebytej drogi oraz ocenić własne błędy. Nakręcony materiał może służyć nie tylko celom szkoleniowym, ale również pozwala na podzielenie się swoją pasją z bliskimi.

Zaskoczyla mnie niewielka waga oraz łatwość, z jaką można zamontować na kasku kamerę. Po ostatniej wyprawie w skały mogliśmy obejrzeć nakręcone przez nas filmy. Nigdy tak z bliska nie byliśmy w stanie odtworzyć przebytej trasy i przeanalizować niedociągnięć technicznych
– powiedziała Mariola Satyńska, uczestniczka kursu wspinaczkowego.

Oregon Scientific, kameraOregon Scientific, kamera

Kamerę Oregon Scientific ATC2K łatwo montuje się na kask dzięki mocowaniom oraz kauczukowym paskom, które znajdują się w komplecie. Kamera Oregon Scientific ATC2K waży zaledwie 250 g (z bateriami) i umożliwia nagrywanie kolorowych filmów video w jednej z trzech rozdzielczości VGA (640 x 480), QVGA (320 x 240) i QQVGA (160 x 120) z prędkością 30 klatek na sekundę – nawet, gdy pada deszcz. Kamera jest kompatybilna z PC i MAC oraz współpracuje z większością edytorów video. Wewnętrzna pamięć 32 MB może być rozszerzona do 2 GB z kartą SD, co pozwala nakręcić od 3 do 5 godzin filmu (oczywiście czas nagrania zależy od rozmiaru karty i rozdzielczości filmu).

Proste zaprojektowanie przycisków umożliwia bardzo łatwą obsługę kamery Oregon Scientific ATC2K. Na produkcie znajdują się tylko trzy przyciski (ON/OFF & Enter, Movie i Menu). Wystarczy włączyć kamerę, wcisnąć przycisk Movie i nagrać swój film. Kable USB i Audio/Video dostarczane są w opakowaniu i mogą być błyskawicznie użyte do obejrzenia filmu na telewizorze lub w komputerze. Filmy w formacie AVI są kompatybilne z systemami operacyjnymi WIN2000/XP oraz Apple Mac X 10.3/10.4. Kiedy masz kamerę ATC2K, można zapomnieć o ładowarkach i zasilaczach. Urządzenie zasilane jest 2 bateriami typu AA, które możesz wymienić w każdej chwili.

Głównym dystrybutorem marki Oregon jest w Polsce jest firma Zibi S.A (www.oregonscientific.com.pl).

Cena kamery Oregon Scintyfic ATC2K: 475 zł

Agnieszka Bujalska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0