HomeNowości z rynku

Nowa propozycja Rock Pillars – Moab GO

Producent butów wspinaczkowych Rock Pillars wypuścił na rynek nowy model buta Moab GO, skierowany dla mniej zaawansowanych wspinaczy.

Rock Pillars, logo

W ostatnich latach wyraźnie widać, że wspinanie staje się coraz bardzie popularne. Jednocześnie wraz z umasowieniem zmienia się jego charakter. Przestaje być tylko sportem elitarnym lub pomysłem na życie. Dla wielu osób jest sposobem na aktywne spędzanie czasu, spotkanie ze znajomymi, czy kolejną formą rekreacji. Dobra zabawa, ruch oraz emocje, jakie daje wspinanie są dla nich znacznie ważniejsze niż aspekt czysto sportowy, pokonywanie coraz trudniejszych dróg, patentowanie itp. Wspinanie ma dawać radość, przyjemność oraz odprężać. Spora część wspinających się ogranicza się jedynie do sztucznych ścian, co ze względu na niewielką ilość oraz rozmieszczenie rejonów skalnych w Polsce, jest absolutnie zrozumiałe.

Producenci obuwia wspinaczkowego dostrzegli nieco inne potrzeby tej grupy wspinaczy i przygotowali ofertę również dla nich. Rock Pillars, jeden z największych producentów butów wspinaczkowych na świecie, posiada w swojej kolekcji trzy modele przeznaczone właśnie dla początkujących lub okazjonalnych wspinaczy. Ich wspólną cechą jest optymalne połączenie właściwości gumy oraz precyzyjnej konstrukcji z podstawowym wymaganiem stawianym tej grupie butów, a mianowicie wygodą. Nie każdy bowiem potrafi wykorzystać wyrafinowaną budowę i wyjątkowe cechy modeli Pearl czy Top Gun, w których konstrukcji mieli swój udział Mistrzowie Świata – T. Mrazek i S. Rahmetov. Asymetryczny kształt, czy bardzo ciasne dopasowanie może nieraz stanowić przeszkodę, a na pewno zmniejszać komfort, a co za tym idzie przyjemność, jaką daje wspinanie!

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, w sezonie 2009 Rock Pillars wprowadził na rynek nowy model Moab GO, skierowany dla mniej zaawansowanych wspinaczy.

Rock Pillars, Moab GoRock Pillars, Moab Go

Jest to lekki, skórzany but o nowoczesnym wzornictwie. Wystarczający twardy przód pozwala pewnie wykorzystywać niewielkie stopnie, dając przy tym bardzo dobre czucie. Miękki tył zapewnia precyzyjne dopasowanie buta i daje poczucie komfortu. Optymalny jest również skład gumy Vision – zarówno pod względem tarcia jak i trwałości. Nowym rozwiązaniem jest specjalne fazowanie krawędzi gumowych z boku butów – pozwala jeszcze lepiej przykleić poszczególne elementy oraz zapobiega ich zaczepianiu o wystające elementy ściany. Brak wyściółki nie odbija się negatywnie na wygodzie, a pozwala butom dopasować się do stopy i redukuje powstawanie przykrego zapachu. Atrakcyjna jest również cena przewidziana na polski rynek 229zł.

Więcej informacji na stronie: www.rockpillars.pl

Michał Niemiec
UNI-SPORT

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0