HomeRynek outdoor

Udany debiut Bike Expo w Monachium

W dniach 23-26 lipca w Monachium odbyła się pierwsza edycja targów rowerowych Bike Expo.

26 lipca zakończyły się pierwsze targi Bike Expo, zorganizowane przez Messe München International. Zakończyły się ze sporym sukcesem, znajdując oddźwięk wśród przedstawicieli branży rowerowej z całego świata.

Bike Expo 2009Bike Expo 2009 (fot. bikeexpo.com)

Międzynarodowa impreza odbyła się w nowoczesnym Munich Trade Fair Centre (robiąca wrażenie przestrzeń wystawowa: 22 000 m2 powierzchni wewnętrznej i 25 000 m2 terenu przed budynkiem wystawowym), a jej mottem przewodnim było hasło „Cycling Trends for City and Nature". Inaczej mówiąc, jedną z wiodących idei tegorocznych targów było promowanie ruchu rowerowego w aglomeracjach miejskich, stawiając go w rzędzie podstawowych form lokomocji XXI wieku. Za taką polityką przemawiać mają sztandarowe hasła – ochrony środowiska i zdrowia, na które stawiano zresztą szczególny nacisk. Szczególnie dużo uwagi poświęcono w tym miejscu coraz popularniejszym rowerom o napędzie elektrycznym – Pedelecs i E-Bikes.

Targi zamknięto notując świetną statystykę. Swoje produkty pokazało 211 wystawców z 25 państw. W ciągu pierwszych dwóch dni, zarezerwowanych dla przedstawicieli branży rowerowej, przez monachijskie Centrum przewinęło się ponad 5 000 odwiedzających z 42 krajów. Mieli okazję przyjrzeć się najnowszym technologiom i innowacjom na nadchodzący sezon. W weekend (dni otwarte dla publiczności) odnotowano 20 000 zwiedzających, którzy mogli obejrzeć, i co najważniejsze osobiście przetestować najnowsze modele rowerów (Pedelecs i E-Bikes) na specjalnie przygotowanym torze ExtraEnergy TEST IT.

Wśród imprez towarzyszących Bike Expo znalazły się między innymi zawody Big in Bavaria, łączące dwie widowiskowe konkurencje MTB (Mountain Biking) i BMX (Bicycle Moto Cross). Na liście startowej pojawiły się największe nazwiska obu dyscyplin. Poniżej najlepsi w Monachium:

BMX:
1. Brandon Dosch (USA/REDLINE)
2. TJ Ellis (USA/VANS)
3. Simon Moratz (GER/FELT)
4. Mike Clark (USA/REDLINE)

MOUNTAIN BIKING:
1. Martin Soederstroem (SWE/NS-BIKES)
2. Sam Pilgrim(GBR/ASHTON DIAMONDBACK)
3. Darren Berrecloth (CAN/SPECIALIZED)
4. Amir Kabbani (GER/CANNONDALE)

Więcej o Bike Expo na stronie: www.bike-expo.com

źródło: www.isponews.com 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0