HomeImprezy outdoor

Timex Cup – wyzwanie dla pływaków!

Sopot, sierpień 2009 – Finał Timex Cup to ukoronowanie wakacji 2009. 29 sierpnia zakończy się tegoroczna, siódma już edycja wyścigów pływackich wokół sopockiego mola. Tego lata zawody cieszą się rekordową popularnością – w pierwszych dwóch odsłonach rozegranych 25 lipca i 15 sierpnia wystartowało prawie 300 pływaków. Organizator, sopocki MOSiR, liczy na kolejny rekord frekwencji w finałowym wyścigu.

Wyścig odbywa się na dystansie 1200 metrów. Współzawodnictwo w Sopocie gromadzi pływaków z całej Polski, jak również z zagranicy. Startują miłośnicy wodnego sportu w każdym wieku – dotychczas najmłodszy uczestnik miał lat 10, najstarszy – 74.

Timex, Timex Cup w pływaniu(fot. ratownick.pl)

Pływanie wokół mola w Sopocie to prawdziwy sprawdzian dla pływaka. Trzeba zmagać się z falami, z wiatrem, uważać, by nie zboczyć z trasy. Liczy się umiejętność prawidłowego oddychania. Temperatura wody jest niska. Nie ma tak komfortowych warunków jak na basenie – opowiada gdańszczanka Karolina Urbańska z kadry narodowej Polski, jedna z kandydatek do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kobiet. Pewnym utrudnieniem jest także wspólny start całej grupy pływaków, w wodzie robi się ciasno – dodaje z uśmiechem siedemnastoletnia sportsmenka.

Jestem pod wrażeniem wyczynów sportowców startujących Timex Cup. Pływanie w otwartym akwenie kosztuje przecież wiele wysiłku i energii, wymaga dobrej kondycji i techniki – podkreśla Anna Borg, dyrektor generalny Timex Group Polska.

Start wyścigu zaplanowany jest na godz. 12.00. Zapisy na imprezę odbywać się będą od godziny 10.00 do 11.45 na plaży przy hotelu „Sheraton".

Timex Cup to nie tylko letnie zawody pływackie. Każdej zimy, już od niemal 30 lat, w ramach Timex Cup organizowane są trzy biegi przełajowe po plaży.

Justyna Kozińska
Omega Communication

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0