HomeRynek outdoor

Sierpień lekko na plusie w Intersport

Sierpień nie był najlepszy w salonach INTERSPORT. Spółka  osiągnęła w drugim miesiącu wakacji zaledwie 3,5% wrost przychodów ze sprzedaży.

W sierpniu 2009 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 14.763 tys. zł i były wyższe o 3,5% w stosunku do analogicznego okresu 2008 roku, w którym INTERSPORT Polska S.A. odnotował przychody w wysokości 14.267 tys. zł.

Wyniki te trudno jednak uznać za zadowalające. W 2008 roku Spółka otwarła 6
nowych salonów, powiększając powierzchnię sprzedaży aż o 57% w stosunku do 2007 roku (patrz 2008 – rok inwestycji Intersport).

Narastająco, w okresie od stycznia do sierpnia 2009 r. wielkość osiągniętych przychodów ze
sprzedaży wyniosła 146.100 tys. zł i była wyższa o 23% od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka odnotowała wówczas przychody w wysokości 118.780 tys. zł.ponad 13-procentowy wzrost przychodów w stosunku do
analogicznego okresu ubiegłego roku.

Miejmy nadzieję, że słabe sierpniowe wyniki Intersportu i Euromarku (patrz Sierpniowe spadki w Euromarku) nie zwiastują wyhamowania optymizmu konsumentów i pogorszenia się koniunktury na outdoorowym rynku. Zobaczymy, co pokaże nasz barometr rynku…

Źródło: INTERSPORT

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 15 lat ago

    InterSport. Kilka razy byłem w InterSporcie i towar od dłuższego czasu jest ten sam. Od kwietnia „chodziłem” koło North Face i za każdym razem słyszałem, że będzie dostawa a towar był cały czas ten sam tylko rozmiarówka uboższa. Kupiłem interesujące mnie rzeczy w innym sklepie.