HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja raków Black Diamond na stali szlachetnej

Black Diamond jest światowym liderem w produkcji raków wspinaczkowych. Dlaczego? Ponieważ nieustannie wprowadzamy innowacje i udoskonalenia w naszych projektach i procesie produkcyjnym. W 2009 r. Black Diamond wprowadza stal nierdzewną jako następny krok w ewolucji modeli Cyborg, Serak i Sabretooth.

Rezultat? Oszałamiający nowy wygląd i szereg zalet wytrzymałości oraz skuteczności w porównaniu ze standardowymi dotychczas materiałami, takimi jak; stopy aluminium czy stal chromowa.

Black Diamond, raki Cyborg ProBlack Diamond, raki Cyborg Pro

DLACZEGO STAL NIERDZEWNA?

Wielka oszczędność wagi – nawet o 226 g lżejsza para.
Bardziej odporne na zużywanie – wyższa wytrzymałość materiału gwarantuje, że zęby przez dłuższy czas pozostają naostrzone.
Brak rdzy lub odprysków farby – raki zawsze wyglądają na nowe i świeże.

Black Diamond, raki Cyborg Pro używaneBlack Diamond, raki Cyborg Pro używane

Nie odkłada się śnieg – na gładszej powierzchni nie odkłada się śnieg.
Oryginalny wygląd – klasowy, imponujący i minimalistyczny wygląd typowy dla BD.

Black Diamond, raki Sabretooth Clip i ProBlack Diamond, raki Sabretooth Clip i Pro

FORMOWANIE 3D

Rama i zęby naszych nowych raków ze stali nierdzewnej zostały stworzone w unikalnym procesie formowania trójwymiarowego 3D. Podczas, gdy inne firmy po prostu wyginają stal, BD udoskonalił proces formowania, w którym stal nierdzewna jest „owijana" w taki sposób, że przybiera trójwymiarowy kształt raków bez zmarszczek i naprężeń (można sobie to wyobrazić jako wyginanie kuli). Kształt ramy jest nadawany symultanicznie w wielu kierunkach, dzięki czemu wzrasta sztywność i wytrzymałość raków. Wiele firm używa określenia „formowanie 3D", ale jedynie Black Diamond posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby naprawdę formować materiał w trzech wymiarach.
Black Diamond, raki Serac Strap i ClipBlack Diamond, raki Serac Strap i Clip

ROZWIĄZANIA MODELI CYBORYG, SERAK I SABRETOOTH 2009:

• Niższy profil, możliwość mikro-dopasowania.
• O 5mm krótsze tylnie zęby ułatwiają chodzenie i lepiej współpracują z nowoczesnymi, elastycznymi butami do wspinaczki lodowej.
• Rama profilowana w technologii 3D gwarantuje sztywność i wytrzymałość.
• Węższy i krótszy przód ramy.

Więcej informacji: www.bdel.com
Sieć sprzedaży: www.bdel.pl

Michał Matrejek

KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Anonim 15 lat ago

  Niezbyt wyważony artykuł.. Niezbyt wyważony artykuł. Polecam odpowiedź Grivela na bajki BD http://www.grivel.com/acciaio/stainless_steel_vs_chromolly_steel.pdf

  • comment-avatar
   Anonim 15 lat ago

   Jakbyś się wczytał w. Jakbyś się wczytał w artykuł to byś zauważył, że po pierwsze: w porównaniu ze starszymi modelami tych samych raków waga rzeczywiście została zredukowana o 20% (sugeruję pójść do sklepu i zważyć), po drugie w nowych modelach raków BD, również wkładki zostały zmienione.

   To że, niektórym nie udaje się zrobić raków na SS, wynika z samego procesu produkcji przy zachowaniu odpowiednich parametrów jakościowych.

   > Grivel has also carried out trials and tests on their crampons using stainless steel but with little success< Pozdrawiam M

   • comment-avatar
    Anonim 10 lat ago

    Gość. Stal nierdzewna:gęstość wynosi od 7,5 do 8,1 kg /dm3, stal zwykła 7,85.
    Pod względem twardości też są podobne. Są trudne w obróbce skrawaniem, posiadają wysoką odporność na korozję. Mniejszy ciężar raków osiągnięto zapewne przez zastosowanie cieńszej blachy z jednoczesnymi przetłoczeniami zwiększającymi sztywność. nie ma tu nic nadzwyczajnego, reszta jest ideologią

    Adminie, jaki kod znajduje się na obrazku?
    https://4outdoor.pl/image_captcha/1818741/1389590032

 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  Link. Sieć sprzedaży: http://www.bdel.pl
  Nastoletnie mamy sprzedają te raki?