HomeImprezy outdoor

Początek sezonu narciarskiego na austriackich lodowcach

Zima coraz bliżej. Już teraz warto pomyśleć o inauguracji sezonu narciarskiego, a ten jak wiadomo najlepiej rozpocząć na alpejskich lodowcach.

Zell am See-KaprunZell am See-Kaprun

Portal www.austria.info przygotował komplet ofert i informacji, gdzie najlepiej przypiąć po raz pierwszy narty tej jesieni (warunki panujące na lodowcach pozwalają często założyć deski już we wrześniu, a niektóre ośrodki oferują warunki narciarskie nawet przez cały rok). W ofercie znalazły się między innymi położone na wysokości ponad 3000 m regiony Mölltal i Zell am See-Kaprun.

Tych, którzy na otwarcie sezonu zdecydują się obrać kierunek Mölltal (zach. Karyntia), czekają bezpłatne testy sprzętu narciarskiego, carvingowego i snowboardowego czołowych producentów. Do wyboru mamy lodowiec Mölltal, Ankogel i Häusler Alm. Na lodowcu czeka na nas ponad 50 km stoków i 16 km zjazdów poza trasami – w tym stok testowy do carvingu, 7-kilometrowa trasa treningowa FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska), snowpark, a w nim: snowcross, half-pipe, wyskoki, rampy, muldy etc.

Świetne warunki śniegowe jesienią oferuje również Zell am See-Kaprun (Ziemia Salzburska) ze 138 kilometrami tras narciarskich. Przyjeżdżając do Zell na początku listopada trafimy na „White Start Opening" (początek 7 listopada), czyli testy najnowszych modeli sprzętu alpejskiego i freeski. Dzień wcześniej rusza kilkudniowa impreza/kurs zorganizowana specjalnie dla pań pod nazwą „Völkl Freeski Girlie Camp", czyli niepowtarzalna okazja do nauczenia się narciarskich trików. 14-15 listopada to z kolei gratka dla miłośników snowboardu – „Back on Board", w programie zawody i testowanie sprzętu. Wreszcie 17 października dla spragnionych ekstremalnych wrażeń czekać będą warsztaty; „Freestyle Workshop", „Switchen", „Powdern", „Jibben".

Szczegółowe informacje „gdzie, jak i za ile" na stronie www.austria.info.

źródło: austria.info

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0