HomeImprezy outdoor

Tatonka sponsorem wyprawy Afryka Nowaka

Firma HBMM z Poznania, wyłączny dystrybutor marki Tatonka w Polsce, przyłączyła się do realizacji ambitnego projektu pt. „Afryka Nowaka". Ze swojej strony zapewniamy namioty dla uczestników wyprawy, a że potrwa ona 2 lata, traktujemy tą współpracę jako najlepszy z możliwych długodystansowy test jakości i wytrzymałości naszych produktów.

Afryka Nowaka, reprezentacja HBMM i organizatorów wyprawyReprezentacja HBMM i organizatorów wyprawy

OPIS WYPRAWY
Organizujemy sztafetową ekspedycję do Afryki, która przejedzie przez 17 państw afrykańskich (Libia, Egipt, Sudan, Uganda, Rwanda, Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Zimbabwe, Republika Południowej Afryki, Namibia, Angola, Kongo, Kamerun, Czad, Niger, Algieria).

CZAS
Przez 24 miesiące będziemy operować na trasie, którą samotnie pokonał w latach 30. XX wieku nasz guru w zakresie realizacji ekstremalnych ekspedycji podróżniczych – nieustraszony Kazimierz Nowak.

Startujemy 4 listopada 2009 roku z dworca kolejowego PKP Poznań Główny.

DYSTANS
Przejedziemy łącznie 40 000 tys. km. Trasę podzieliliśmy na 24 etapy o długości ok. 1 500 km miesięcznie.

ŚRODKI TRANSPORTU
Wiernie odtwarzamy trasę Kazimierza Nowaka czyli – rower, pociąg (300 km), statkiem, konno (3 000 km), czółnem, pieszo i na wielbłądzie.

UCZESTNICY
24 zespoły 3-4 osobowe. Jako liderzy poszczególnych etapów swój akces potwierdziły osoby wymienione w zakładce uczestnicy

CELE

• Hołd i popularyzacja w Europie i Afryce osoby wielkiego polskiego nieustraszonego podróżnika (media europejskie i afrykańskie,
• Promocja osoby Kazimierza Nowaka i jego dokonań na arenie międzynarodowej. Uważamy, że warto pokazać światu, szczególnie dawnym kolonialistom, brytyjczykom, francuzom, że przed wojną był człowiek, który w niecodzienny jak na tamte czasy sposób myślał o Afryce i jej mieszkańcach, i odkrywał Czarny Ląd w zupełnie innym wymiarze niż tzw. "Wielcy Odkrywcy" pokroju chociażby Stanleya czy Livingstona,
• Działalność pomocowa (temat do sprecyzowania – woda, dzieci),
• Kontynuacja dzieła reporterskiego Nowaka i Kapuścińskiego, czyli – zbieranie i aktualizowanie informacji o Afryce – 75 lat po Nowaku (1931 – 1936) i 50 lat po roku 1960 umowna niepodległości Afryki (17 państw afrykańskich dekolonizuje się),
• Popularyzowanie Afryki – jej piękna, różnorodności, tempa i prostoty jako alternatywy dla globalizacji i komercjalizacji świata (w tym ewentualnie projekt dla szkół)
• Popularyzacja roweru jako idealnego środka lokomocji oraz turystyki rowerowej.
• Projekty wydawnicze: Kontynuacja przygody Kazimierza Nowaka, Afryka na rowerze (album zdjęć mieszkańców Afryki na rowerze), Mądrość pralądu – antologia przysłów afrykańskich.

PROJEKTY POMOCNICZE

  • Szlak Kazimierza Nowaka – pamiątkowe tabliczki umieszczane w miejscach pobytu Kazimierza Nowaka w Afryce. Tabliczki w trzech językach – polskim, lokalnym i postkolonialnym.
  • Tłumaczenie książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" na język angielski, francuski i włoski.

Szczegółowe informacje: www.afrykanowaka.pl.

Jakub Rymowicz
HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0