HomeImprezy outdoor

Nadchodzi VI edycja WIATRAKÓW!

W ostatni weekend października (a więc w tym roku w dniach 23-25.10.09) Racibórz stanie się na trzy dni Mekką Polskich Podróżników. W tym roku Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI odbywać się będzie już po raz szósty.

Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI, logo

Jak zawsze przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, dbając zarówno o bardzo silny skład gości pokazujących slajdy (naszymi gośćmi będą m.in. Katarzyna Mazurkiewicz, David Kaszlikowski i Dominik Bac), jak i wyjątkowo dobrą część muzyczną (w roli gwiazd: Strachy na Lachy, Ratatam i Edi Sanchez Band).

W tym roku zaglądamy w miejsca egzotyczne, w których dzieją się ciekawe rzeczy i wyjątkowe historie. Kapitan Anna Grebieniow opowie o przejazdem żaglowozem przez Pustynię Gobi, Dominik i Klaudia Bac opowiedzą o wyprawie do ostatnich dziko żyjących plemion indiańskich, a Bartek Piziak zda relację z sytuacji w Irackim Kurdystanie. David Kaszlikowski przedstawi mistrzowskie slajdowisko o swoich (teoretycznie) "niemożliwych wyprawach", a Kasia Mazurkiewicz przeprowadzi nas przez szlak nad Gangesem – od jego źródeł, aż do ujścia w oceanie. Raciborzanin Janusz Mendyk pokaże slajdy z trekkingu wokół Everestu, a Robert Szyjanowski przybliży nam postać Benedykta Polaka – polskiego mnicha, który dotarł do krajów Dalekiego Wschodu o wiele szybciej niż Marko Polo. Arun Milcarz przedstawi tragikomiczną relację ze swojej ostatniej podróży do Indonezji i Papui Nowej Gwinei, a Lena Świadek opowie o swoim półtorarocznym pobycie w Korei Południowej. Znany i lubiany piechur – Kuba Terakowski opowie o swojej 7 letniej podróży przez 7 kontynentów…

Nie zapomnieliśmy także o dwóch blokach dobrych filmów górskich, które wprost z Lądka Zdroju przywiezie dla nas Zbyszek Piotrowicz.

A w piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem.

Festiwal Podróżniczy Wiatraki ma swoją stronę internetową: www.wiatraki.rosynant.pl, na której na bieżąco aktualizowany i zamieszczany jest program, wszelkie niezbędne informacje, opisy planowanych slajdowisk i sylwetki gości, którzy zaszczycą imprezę w tym roku.

Organizatorem „Wiatraków" jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, które wspierają: Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy strategiczni: English School (Racibórz, ul. Opawska 31/3) i Hotel Polonia (Racibórz, Plac Dworcowy 16).

Impreza odbędzie się w Domu Kultury „Strzecha" w Raciborzu, przy ul. Londzina 38 (koncert Edi Sanchez Band – na Przystanku Kulturalnym „Koniec Świata" przy ul. Karola Miarki 3a.

Na wszystkie imprezy (poza blokiem szkolnym i koncertem SNL) – WSTĘP WOLNY!

Pozdrawiam i do zobaczenia na "Wiatrakach"!!!

Dawid Wacławczyk

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0