HomeNowości z rynku

Mammut Alpine Underwear

W tym sezonie zimowym w sklepach pojawi się kolekcja bielizny technicznej firmy MAMMUT. Szwajcarski producent, znany z innowacyjnych rozwiązań w branży outdoorowej, również w tej kategorii odzieży proponuje techniczne i atrakcyjne produkty.

Mammut (logo)

Kolekcja Alpine Underwear cechuję się zastosowaniem dzianin będących kombinacją włókien syntetycznych oraz naturalnej wełny. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanych proporcji udało się stworzyć kilka materiałów o różnych właściwościach, dzięki czemu bielizna jest niejednorodna. Pozwala to jeszcze lepiej optymalizować komfort cieplny. W miejscach narażonych na wychłodzenia odzież dobrze trzyma ciepło, natomiast w strefach zwiększonego pocenia efektywniej oddaje parę wodną.

SYMBIOS stanowi przemyślaną kombinację naturalnych i syntetycznych włókien zastosowanych w innowacyjnej bieliźnie. Dzięki temu uzyskano trzy niezależne rodzaje tkanin optymalne dla różnych stref ludzkiego ciała (o różnej wrażliwości na chłód, intensywności pocenia się itp). Najlepsza wełna typu merino (merino wool) oraz wysokiej jakości mikrowłókna poliestrowe zapewniają doskonały komfort cieplny w każdej sytuacji.

Mammut, SymbiosMammut, Symbios

Merino wool
Wełna typu merino jest najlepszym, najwyższej jakości gatunkiem wełny owczej. Jest cieplejsza i bardziej miękka niż tradycyjna wełna, nie ma efektu drapania i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Potrafi zaabsorbować wilgoć w ilości zbliżonej do 30% swojej wagi i nadal jest przyjemna w dotyku. Pozwala bardzo szybko odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry i przetransportować ją na zewnątrz bez zbytniego wychłodzenia ciała i utraty cennej energii. Wełna merino jest oddychająca i pomaga stale równoważyć temperaturę ciała użytkownika.

Mikrowłókna poliestrowe
Praktycznie nie absorbują wilgoci i pozwalają bardzo szybko transportować ją na zewnątrz. Ten szybkoschnący materiał jest lekki, miękki oraz elastyczny. Dodatkowo jest trwały i łatwy w utrzymaniu. Zastosowany w bieliźnie materiał zawiera jony srebra, które stanowią skuteczną ochronę mikrobiologiczną dzięki czemu zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu.

Mammut, Alpine Underwear, strefy pocenia i wychładzaniaStrefy pocenia się i wychładzania

Mammut, bielizna Alpine UnderwearMammut, bielizna Alpine Underwear

Michał Niemiec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0