HomeImprezy outdoor

Cykl Salomon Trail Running wróci w 2010 roku

Cykl biegów górskich i trailowych Salomon Trail Running 2009 przeszedł do historii. W sobotę 28 listopada na poznańskiej Malcie odbyła się ostatnia impreza i jeszcze kilkudziesięciu debiutantów dołączyło do rankingu ze wszystkich biegów.

Salomon Trail Running, logo1

W dziesięciu edycjach: na Malcie, w Biegu Magurki, Na Górę Żar, Biegu Dwóch Dolin, Biegu Na Pilsko, Gorce Maraton i Gringo Trail Running rozgrywanych od kwietnia br. wystartowało w sumie ponad 1400 zawodników, a najlepszymi w swoich kategoriach okazali się Jan i Sabina Wydra, biegowe małżeństwo. Serdecznie gratulujemy!

Salomon Trail Runnig w Czechach - zwycięzcy rankingu 2009Salomon Trail Runnig w Czechach – zwycięzcy rankingu 2009

Niejako przy okazji, w cyklu udało się ustanowić kilka rekordów – na Pilsku zawodnicy pobili dotychczasowe wyniki frekwencji w biegach górskich, Gorce Maraton był najcięższym 40 kilometrowym biegiem w Polsce (1350 m przewyższenia!), a w Poznaniu został pobity najlepszy czas trasy na Malcie.

Jednocześnie duże brawa należą się wszystkim startującym, a w szczególności debiutantom, którzy zaryzykowali i spróbowali sił na trailowych ścieżkach. Swoją obecnością dali wyraz temu, że bieganie nie musi być nudne, a w odległości kilku kilometrów od każdego miasta można znaleźć tereny zielone, idealne do sportu na wolnym powietrzu.

Już dziś jesteśmy pewni, że w przyszłym roku cykl ponownie się odbędzie, pierwsze biegi rozegrane zostaną na wiosnę. Wszelkie informacje pojawią się na www.trailrunning.pl na przełomie lutego i marca 2010 roku. Tam też znajdują się galerie zdjęć, pełna wersja rankingu oraz szczegółowe wyniki ze wszystkich edycji. Za dwa tygodnie opublikujemy także film z finałowego biegu.

Do zobaczenia w 2010 roku!
Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0