HomeRynek outdoor

Nowa rodzima firma na polskim rynku – Monkey’s Grip

Niedawno na polskim rynku outdoorowym pojawił się nowy ciekawy rodzimy producent zawansowanych technicznie rękawic do sportów górskich, marka Monkey’s Grip.

Tomasz Szlezak z zespołu Monkey’s Grip wyjaśnia, że pomysł na produkcję rękawic wynikł z braku na rynku podobnych produktów w rozsądnych cenach i oczywiście z pasji.

Źródłem pomysłu na produkowanie tego typu rękawic są przede wszystkim nasze wspinaczkowe i górskie pasje. Nie bez znaczenia pozostały też horrendalne ceny markowych rękawic do wspinaczki zimowej. Stwierdziliśmy, że znając realne potrzeby ludzi aktywnych zimą, wykorzystując nasze kontakty w branży oraz dysponując takimi samymi materiałami jak najlepsze światowe firmy, możemy zaprojektować i wyprodukować rękawice, które będą atrakcyjne cenowo, gwarantując jednocześnie wysoką jakość i oryginalny, ergonomiczny krój.

Monkey’s Grip kieruje swoje produkty do ludzi, którzy aktywnie uprawiają sporty zimowe, w tym wspinaczkę, narciarstwo, ale także kolarstwo czy turystykę górską. Oferta firmy składa się z 5 modeli. Swego rodzaju nowością pośród polskich producentów są z pewnością rękawice PowerLoad i łapawice Warm, które łączą materiały oraz koncepcje dotychczas wśród rodzimych producentów nieobecne.

Rękawice PowerLoad firmy Monkey's GripRękawice PowerLoad firmy Monkey’s Grip

Spód dłoni i palców w obu rękawicach wykonano z miękkiej i wytrzymałej koziej skóry. PowerLoad posiadają dodatkowe wzmocnienie w miejscu kontaktu rękawicy z podstawą chwytu czekana oraz pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, czyli tam gdzie asekurując w rękawicy narażamy ją na najczęstszy kontakt z liną. Z wierzchu zostały ocieplone jednym z najefektywniejszych materiałów izolacyjnych – Primaloftem. Spód dłoni ze względu na precyzje operacji sprzętowych ocieplono warstwą fleec’u.

Łapawice Warm natomiast są ocieplone w całości Primaloftem oraz warstwą polara. Oba modele posiadają wysoki mankiet zaciskany stoperem. PowerLoad sprowadzą się podczas prowadzenia zimowych dróg w warunkach nie tylko tatrzańskiej zimy. Łapawice to rękawice stanowiskowe, do asekuracji lub do wspinaczki w śniegu. PowerLoad poradzą sobie dodatkowo z precyzyjnym osadzaniem asekuracji w lodzie czy trudnym terenie mikstowym.

Łapawice Warm firmy Monkey's GripŁapawice Warm firmy Monkey’s Grip

 

Zespół Monkey’s Grip projektując swoje rękawice wykorzystuje przede wszystkim własne doświadczenie wspinaczkowe, narciarskie oraz trekkingowe.

Staramy się pamiętać o tym, co nam w dotąd używanych rękawicach innych producentów odpowiadało, czego zaś brakowało – mówi Tomasz Szlezak. – Po wprowadzeniu każdej poprawki testujemy ulepszony model w akcji. Nasze rękawice były już używane w Karkonoszach, Tatrach i Alpach. W górach Kirgizji sprawdziły się podczas wielogodzinnej wspinaczki lodowo-mikstowej. Ostatnio zostaliśmy poproszeni o wyposażenie polskiej wyprawy do Patagonii w jeden z naszych modeli. Z pewnością prośbę tą spełnimy, dzięki czemu zostaniemy wzbogaceni o test w skrajnie nieprzyjaznych warunkach pogodowych.

Rękawice Neo firmy Monkey's GripRękawice Neo firmy Monkey’s Grip

Pozostałe modele w ofercie firmy to wiatroszczelne i lekkie rękawice Neo oraz Neo II, które sprawdzą się podczas podejścia, prowadzenia w łagodnych warunkach, a także w trakcie biegania czy jazdy na rowerze. Wzmocnione skórą po wewnętrznej stronie śródręcza, na opuszkach palca wskazującego, dużego i kciuka umieszczono dodatkowo punktowe wzmocnienia syntetyczne.

Na koniec rękawice Lite – wykonane z dwóch rodzajów dzianiny Polartec, wzmocnione skórą. Połączenie klasycznego polara i jego streczowej wersji gwarantuje ciepło i doskonałe przyleganie. Wzmocniona skórą wewnętrzna część dłoni, umożliwia jej udaną współpracę z kijami trekkingowymi czy do Nordic Walking. Warto również wspomnieć w wypadku tych rękawic o ciekawym połączeniu kolorystycznym żółtego z czarnym.

 

Rękawice Lite firmy Monkey's GripRękawice Lite firmy Monkey’s Grip

A jaki jest oddźwięk nowej marki na naszym rynku?
Trudno na razie mówić o lawinie zamówień, choć trzeba przyznać, że jak na zupełnie nową markę zainteresowanie jest relatywnie duże (czasem nawet przerastające nasze możliwości produkcyjne). Podstawowa i skuteczna metoda promocji w chwili obecnej to dobra cena, znacznie niższa niż innych produktów tej samej klasy. Nasze rękawice chcemy tworzyć interaktywnie z końcowym użytkownikiem, jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje – tego nie oferuje żadna znana marka. Powoli zdobywamy zaufanie i pracujemy na to, żeby osoby które używają naszych rękawic były usatysfakcjonowane. To w tej chwili jest najważniejsze, a reszta przyjdzie z czasem. Pomysłów mamy wiele… – obiecująco kończy Tomasz Szlezak.

Produkty firmy Monkey’s Grip dostępne są na stronie internetowej: www.monkeysgrip.com.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0