HomeImprezy outdoor

II edycja Red Bull Zjazd na Krechę już 28 lutego

Mimo, że do startu drugiej edycji wyścigu o wiele mówiącej nazwie Red Bull Zjazd na Krechę zostało jeszcze trochę czasu (start 28 lutego br.), już teraz warto szykować narty i śrubować prędkości na stoku. Przed nami bowiem absolutnie ekstremalny wyścig spod znaku „kto szybszy ten lepszy".

Red Bull Zjazd na Krechę 2010Red Bull Zjazd na Krechę (fot. Jarosław Mozdzyński)

28 lutego będziemy mieć powtórkę z ubiegłorocznych zawodów Red Bull Zjazd na Krechę. W pierwszych zawodach z tej serii wzięło udział ponad 200 specjalistów oraz amatorów od snowboardu i nart. To właśnie na jednej lub dwóch deskach trzeba było zjechać jak najszybciej na trasie z Kasprowego Wierchu do Kuźni. Najszybciej odcinek 5 kilometrów pokonał wówczas alpejczyk z AZS Katowice, Wojciech Szczepanik, który przejechał metę w czasie zaledwie 6 min. i 18 sek.

Chętni do udziału w tegorocznych zawodach muszą stawić się w Zakopanem już 27 lutego i przebrnąć przez eliminacje. Uwaga: aby wziąć udział w niedzielnym wyścigu trzeba mieć ukończonych 16 lat. To właściwie jedyne warunki, jakie organizatorzy stawiają przed startującymi. No może jeszcze zachowanie zimnej krwi na samym starcie. Zjazd bowiem poprzedza 60-metrowy bieg do sprzętu… A potem, już jak najszybciej i jak najbezpieczniej do mety. W tym roku do pokonania 6 kilometrów.

Więcej informacji o zawodach na: www.redbull.pl

***

Inspiracją dla zorganizowania Red Bull Zjazd na Krechę na Kasprowym Wierchu był narciarski rekord Jacka Niklińskiego z 1979 roku. Nikliński zjechał na krechę na położonym nieopodal Beskidzie, niedaleko wyznaczonej obecnie trasy zawodów i tym samym na blisko 30 lat ustanowił rekord Polski w szybkości jazdy na nartach (180,632 km/h).

źródło: redbull.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0