HomeImprezy outdoor

Wyścigi Psich Zaprzęgów „W Krainie Wilka” już 22 stycznia

Nasz serwis zdominowały ostatnio newsy narciarskie (freeride, freeskiing, skialpinizm etc.). Tymczasem zima to również wymarzona pora na zawody psich zaprzęgów. W styczniu na wyścigi najlepszych polskich (i nie tylko) maszerów zapraszają Bieszczady.

Wyścigi Psich Zaprzęgów "W Krainie Wilka"Wyścigi Psich Zaprzęgów "W Krainie Wilka" 2009 (fot. nowiny24)

W oczekiwaniu na marcowy start Inarijarvi Expedition 2010 – unikalny projekt, w którym Daria i Krzysztof Nowakowscy (jako pierwsi Polacy) oraz 20 psów w dwóch zaprzęgach zmierzą się z 500 kilometrową trasą biegnącą po zamarzniętej tafli jeziora Inari w Laponii (4outdoor objął patronat medialny nad wyprawą, news), dużo bliżej, bo w Bieszczadach odbędą się Wyścigi Psich Zaprzęgów "W Krainie Wilka".

Bieszczadzkie wyścigi (gmina Lutowiska) odbędą się już po raz ósmy. Maszerzy wyruszą na czteroetapową trasę 22 stycznia (impreza potrwa do 24 stycznia). Pierwszy etap to dystans 70 kilometrów wokół lesistego pasma Otrytu, w tym 20 kilometrów po zamarzniętej rzece San. Następnie nocna część wyścigu wokół Lutowisk (kolejne 20 km). Trzeci odcinek prowadzić będzie po malowniczych okolicach Górnego Sanu. I wreszcie finałowa część, która odbędzie się już na oczach kibiców, na odsłoniętym, dobrze widocznym terenie.

Więcej na www.wkrainiewilka.pl.

źródło: adrenalina.onet.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0