HomeImprezy outdoor

Adventure Trophy 2010 – ekstremalna majówka w legendarnym Arłamowie

28 kwietnia rozpoczyna się Adventure Trophy 2010. Impreza potrwa do 3 maja.

Adventure Trophy 2010, logo

Jeżeli jesteś osobą, która dąży do poznania i przekroczenia fizycznych oraz psychicznych granic swoich możliwości; poruszanie się w nieznanych, dziewiczych terenach jest dla Ciebie prawdziwą przygodą i smakiem życia; znasz ludzi podobnych do siebie i chcecie spędzić ze sobą wyjątkowe chwile pokonując linowe mosty, eksplorując jaskinie i wspinając się po kamiennych ścianach – mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Weź udział w jubileuszowej X edycji ekstremalnego rajdu przygodowego Adventure Trophy '2010.

Adventure Trophy 2010, liny

Formuła zawodów wymaga zmagania się z trasą zarówno w dzień jak, i w nocy. Większość zespołów będzie rywalizowała przez 3 doby bez przerw na sen. W zawodach, jak co roku wystartuje zarówno europejska czołówka zawodników tego sportu, jak również amatorzy chcący zakosztować ekstremalnej przygody. Aby była możliwa rywalizacja pomiędzy zawodnikami na tak zróżnicowanym poziomie, wyznaczyliśmy aż 3 trasy (kategorie):

1. Masters – jest to sztandarowa kategoria skierowana do wyczynowych 4-osobowych zespołów, w której toczyć się będzie rywalizacja na najdłuższej trasie długości 350 km o główne trofeum rajdu (200 km na rowerze, 90 km pieszo, 30 km kajakiem, 30 km na rolkach oraz zadania specjalne).
2. Classic – kategoria adresowana jest do 2-osobowych zespołów posiadających już pewne doświadczenie w tego typu zawodach (140 km na rowerze, 60 km pieszo, 10 km kajakiem, 15 km na rolkach oraz zadania specjalne).
3. Rekreacyjna – trasa adresowana dla początkujących osób, start w zespołach 2-osobowych. Łatwa nawigacja i proste odnajdywanie punktów kontrolnych to zachęta dla chcących poznać ideę rajdów przygodowych (65 km na rowerze, 35 km pieszo).

Adventure Trophy 2010, rolki

Trasę zawodów dla każdej kategorii wyznaczają punkty kontrolne rozmieszczone w terenie. Ich odnalezienie umożliwi specjalna mapa turystyczna, którą każdy zespół otrzyma na starcie. Po drodze uczestnicy pokonując trasę odpowiednio na rowerze, pieszo, spływem kajakowym i na rolkach będą mieli do wykonania szereg zadań specjalnych typu: przeprawy przez mosty linowe, wejścia i zjazdy na linie, wspinaczka.

Weź ze sobą bliskich i przybądź. Arłamów położony jest między Sanokiem a Przemyślem na terenie malowniczego i dziewiczego Pogórza Przemyskiego. Bazą zawodów będzie owiany tajemnicą Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów z lat 70. XX w. Służył dawniej jako teren polowań dla elity partyjno-rządowej, a w latach Stanu Wojennego stał się miejscem internowania przywódcy Solidarności.

Organizator Adventure Trophy’ 2010: Wydawnictwo Kartograficzne „Compass"

Pełny plan zawodów, regulamin i zgłoszenia: www.adventuretrophy.pl

Serdecznie zapraszamy!!!

Elżbieta Bednarek
TST "Compass"

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0