HomeImprezy outdoor

Nie boją się zimy – w Jakuszycach biegają na nartach!

W dwa ostatnie weekendy, w dwa bardzo mroźne dni rozegrane zostały dwie kolejne edycje zawodów na nartach biegowych w Jakuszycach – Salomon Nordic Sunday.

Salomon Nordic Sunday, logo17 i 24 stycznia w sumie ponad 250 amatorów ścigało się na kilku dystansach (dla dorosłych, młodzików i dzieci) stylami klasycznym i łyżwowym. Między nimi znaleźli też się wioślarze i kajakarze – olimpijczycy z Pekinu, mistrzowie świata i Europy, trenujący w okolicy przed rozpoczęciem swojego normalnego sezonu.

Salomon Nordic Sunday, JakuszyceSalomon Nordic Sunday, Jakuszyce (fot. SNS)

Cieszy ogromna różnorodność zawodników, którzy przyjeżdżają ze wszystkich rejonów Polski oraz to, że taka rozpiętość wiekowa jest właściwie niespotykana w innych dyscyplinach.

Jak mówi Beata Lepka, współorganizator cyklu: Najstarsza zgłoszona uczestniczka liczy sobie, bagatela 75 wiosen, ale wygląda co najmniej 20 lat młodziej. Tylko pozazdrościć, a to wszystko dzięki systematycznemu bieganiu na nartach. Patrzcie i uczcie się dzieci! Startują też wioślarze z Poznańskiego „Klubu z roku 1904" oraz przesympatyczne dzieciaki i młodzież z LKO Leszno. Podczas pierwszej edycji niektóre dzieci miały narty biegowe po raz pierwszy na nogach, ale z wielką przyjemnością patrzyliśmy, jaką frajdę sprawia im sportowe współzawodnictwo.

Mimo siarczystego mrozu, udało się idealnie przygotować trasy biegów i wytyczyć je tak, aby startujący w poprzednich edycjach nie nudzili się. Urozmaiceniem drugich zawodów był rozbijający stawkę „podbieg pod samolot", w trzecich zmieniono biegowe pętle.

Ekipa TimePro, która dba o liczenie czasów, też wprowadziła nowości: Już w czasie dekoracji w Internecie zawisły oficjalne wyniki a w czasie rzeczywistym były udostępniane w pobliskiej Stacji Jakuszyce. Z projektora multimedialnego wyświetlaliśmy wyniki obu dystansów, prezentujące miejsca w kategoriach, stylach biegania, ale również czas okrążeń. Dla wygody wszystkich zastosowaliśmy dwie bramy ustawione równolegle. Jedna szeroka na 6m do wygodnego startu i finiszu, a druga kontrolna do zapętlania okrążeń.

Na zakończeniu oprócz udekorowania najlepszych i rozgrzaniu uczestników ogniskiem z gorącymi napojami, rozlosowano nagrody spośród wszystkich startujących. Niezależnie od wyniku, każdy mógł stać się szczęśliwym posiadaczem nart Salomona, pulsometra Suunto i kilku przydatnych gadżetów. Na kolejnych edycjach 14 i 28 lutego, również odbędą się losowania nagród. Zapraszamy już dziś!

Zapisy, pełne wyniki oraz zdjęcia na www.sns-nartybiegowe.pl

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0