HomeImprezy outdoor

40 metrów nad ziemią z Grolsch Expedition

Przejście 54 metrów po 2,5 centymetrowej taśmie zawieszonej 40 metrów nad ziemią! Tego dokonać może tylko człowiek z pasją. Jan Gałek, członek wyprawy Grolsch Expedition, stał się pierwszym Polakiem, który pokonał "The Great Bongzilla" w Kalifornii.

Przed członkami wyprawy kolejne wyzwanie – próba pobicia rekordu świata w najdłuższym przejściu highline. Czy im się uda? Tego można się dowiedzieć z ich bloga. Wyprawa, która rozpoczęła się na początku listopada zeszłego roku potrwa do 13 lutego.

W poniedziałek 28 września 2009 cała Polska żyła tym, co wydarzyło się w centrum Warszawy pomiędzy Domami Towarowymi „Centrum". Janek Gałek – polski slick i highliner pokazał, co dla niego oznacza podążać własną drogą. Przeszedł nad głowami ludzi, 15 metrów nad ziemią. Janek chcąc realizować swoją pasję zwrócił się do marki Grosch o pomoc w spełnieniu marzenia. Tak narodził się pomysł wyprawy Grolsch Expedition. Do Janka Gałka dołączyli też Damian Czermak oraz Michał Korniewicz. Wyruszyli razem do USA, aby dokonać pierwszych polskich przejść po najtrudniejszych highlinach świata. Ich ambicje sięgają jeszcze dalej – zamierzają pobić rekord świata w tej trudnej dyscyplinie.

Podążanie własną drogą, pasja, niezależność to wartości bliskie zarówno filozofii marki Grolsch, jak też polskim slicklinerom. Dlatego marka postanowiła pomóc im spełnić marzenia i zdecydowała się stać się głównym sponsorem wyprawy.

To, co marka Grolsch ceni najbardziej w tych młodych ludziach, to ich entuzjazm, i determinacja w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. To także docenienie niezależnego ducha, który potrafi podążać własną drogą – podkreśla Tomasz Kanton, brand PR manager w Kompanii Piwowarskiej.

Podczas odbywającego się w kalifornijskim Moab wydarzenia Thanksgiving Highline Festival Jan Gałek stał się pierwszym w historii Polakiem, który dokonał przejścia 40 metrów nad ziemią (to wysokość ok. 15 metrowego bloku) po 54 metrowym „The Great Bongzilla" slackline. Po nim wyczyn ten udało się powtórzyć także drugiemu członkowi wyprawy – Damianowi Czermakowi.

Grolsch Expedition, Moab

Osobiście mogę śmiało powiedzieć, że podczas Grolsch Expedition każdemu z nas udało się osiągnąć ogromny postęp – skomentował wyczyn Jan Gałek – Każdy z członków ekipy pobił swoje stare rekordy, przesunął granice swoich możliwości i wydaje mi się, że byliśmy w Moab jedną z mocniejszych ekip.

Przed członkami Grolsch Expedition jeszcze jedno wyzwanie. Planują pobić obecny rekord świata w highlinie (wynosi on 67 metrów i należy do Jerry’ego Miszewskiego – Amerykanina o polskich korzeniach). Czy uda im się go pokonać można dowiedzieć się śledząc ich blog.

Grolsch Expedition jeszcze się nie zakończyła, potrwa do 13 lutego, ale ekipa już ma na swoim koncie znaczące sukcesy. Do kolejnych osiągnięć ekipy Grolsch Expedition należało przejście jako pierwszych w historii Polaków: 45 metrowym torem Double Trouble Madness oraz Cave Corridor i "EBGB" w Narodowym Parku Joshua Tree w Kalifornii.

Więcej na: www.facebook.com/themarkorgpl

Magdalena Grabala

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 14 lat ago

    uwaga . który dokonał przejścia 40 metrów nad ziemią (to wysokość ok. 15 metrowego bloku) po 54 metrowym „The Grea

    piszcie z sensem !!!!