HomeImprezy outdoor

Narty biegowe w Jakuszycach przyciągnęły zakochanych

W ostatnią niedzielę w Jakuszycach zawodnicy biegów narciarskich Salomon Nordic Sunday dotarli do półmetku cyklu. Czwarta edycja zawodów przeszła do historii w wyjątkowo romantycznej scenerii trzaskającego mrozu, ośnieżonych świerków i wielu par startujących razem z okazji dnia Świętego Walentego.

Salomon Nordic Sunday, logo

Mimo, że był to dzień zakochanych, wyznaczona trasa była najcięższą z dotychczasowych. Ponad 10-kilometrowa pętla (podwójna na trasie „mega") zaczynała się tuż za startem ostrym i długim podbiegiem pod Buczki i Samolot. Ten fragment był testem charakteru przede wszystkim dla uczestników nie walczących o podium, ale wszyscy bez wyjątku zdali egzamin celująco – nikt się nie wycofał.

Salomon Nordic Sunday, czwarta edycja Jakuszyce(fot. Monika Strojny)

Na szczycie wzniesienia czekały przyjemne, już właściwie płaskie odcinki świetnie przygotowane przez ratraki, a w tle rozciągała się panorama Czeskich gór. Mgła zaczęła ustępować i ostatni odcinek zawodnicy pokonywali już na pełnej prędkości – ponad 2 km zjazdu przerywanego łagodnymi zakrętami. Niektórym biegaczom trasa podobała się tak bardzo, że w trakcie wyścigu podejmowali decyzję o przedłużeniu zawodów i rezygnowali z dystansu „mini" na rzecz „mega". Może to wpływ szeroko komentowanych ambicji Justyny Kowalczyk, które przejmują zawodnicy-amatorzy, a może bieganie w Jakuszycach jest po prostu tak przyjemne!

Następna edycja biegu odbędzie się 28 lutego. Przypominamy, że wystartować może każdy! Tym, którzy nie mają sprzętu, gwarantujemy możliwość wypożyczenia całego zestawu (narty, buty, kije) na miejscu, a zupełnie początkującym zapewniamy ekspresowy instruktaż: „jak biegać". Śniegu starczy dla wszystkich!

Informacje o wynikach, rankingu i zapisach na www.sns-nartybiegowe.pl

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0