HomeRynek outdoor

Edyta Ropek sponsorowana przez Alpinusa!

Alpinus, producent specjalistycznej odzieży i sprzętu outdoorowego, pozyskał do swojego teamu kolejnego sportowca. Alpinus Expedition Team wspiera od dzisiaj Edytę Ropek – wielokrotną Mistrzynię Polski i Mistrzynię Europy we wspinaczce na czas!

Alpinus Expediotion Team, logo

Najlepsza na świecie zawodniczka we wspinaczce na czas dołączyła do elitarnego Alpinus Expedition Team, w którego składzie są takie znane osobistości jak: himalaistka Kinga Baranowska, wspinacze skalni Aleksandra Taistra i Jacek Kudłaty, oraz globtrotter Marcin Gienieczko.

Tarnowianka jest bardzo szczęśliwa z podpisania umowy, jak sama przyznała:

Bardzo się cieszę z rozpoczęcia tej współpracy. Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie, przede mną wiele imprez pucharowych w różnych zakątkach świata. Wsparcie Alpinusa z pewnością pomoże mi w realizacji zaplanowanych celów.

Edyta RopekEdyta Ropek (fot. Adam Klimek)

Edyta powoli kończy intensywne przygotowania do sezonu startowego. Zimę spędziła realizując program treningowy, opracowany przez trenera Sebastiana Dembickiego.Z początkiem kwietnia rozpocznie treningi na ścianie Polskiego Związku Alpinizmu skonstruowanej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. Pierwszy start planowany jest na 30 kwietnia w włoskim Trento.

Warto dodać, że przed studentką tarnowskiej PWSZ nie lada zadanie. W tym roku będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy, wywalczonego w 2008 roku w Paryżu. Jako liderka Pucharu Świata będzie walczyć o utrzymanie pierwszej pozycji w rankingu IFSC. Edyta będzie bronić również pierwszego miejsca, wywalczonego w najbardziej prestiżowych zawodach wspinaczkowych świata – Rock Master 2009 w Arco

Sezon 2010 będzie obfitował w międzynarodowe imprezy wspinaczki na czas, Edyta wystartuje aż w trzech azjatyckich miastach – Xining, Chuncheon i Huaiji, ponadto będzie można ją spotkać w Moskwie, Chamonix, Arco i Daone. Nowością w kalendarzu IFSC są zawody z cyklu Pucharu Europy seniorów na czas, którego edycje odbędą się w niemieckim Friedrichshafen i w miejscowości Nicosia na Cyprze.

źródło: edytaropek.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0