HomeImprezy outdoor

Freeride z F-secure The Emotions

Mimo, że wiosna za pasem, sporo dzieje się w środowisku freeride’owym. Tę coraz popularniejszą u nas odmianę narciarstwa ekstremalnego postanowili promować tej zimy czołowi polscy freeride’erzy wspólnie z firmą F-Secure.

F-Secure The Emotions, projekt freerideF-Secure The Emotions (fot. Katarzyna Janczy)

F-Secure The Emotions to wspólna inicjatywa grupy polskich freeride’owców (w składzie Kostek Strzelski, Michał Trzebunia, Piotr Gnalicki, Katarzyna Jancza, Łukasz Murawski i Michał Całk – czyli ekipa współtworząca obraz „Into the White" w reż. Kostka Strzelskiego) oraz firmy F-Secure, producenta rozwiązań do ochrony zdjęć, filmów i ważnych dokumentów w komputerach oraz telefonach komórkowych. Dzięki wsparciu F-Secure riderzy mogli ruszyć w podróż w poszukiwaniu tej „idealnej linii", biegnącej gdzieś poza utartymi trasami gór Austrii, Włoch, Szwajcarii, Polski, Czech i Słowacji. Reportaże z wyprawy, bieżące informacje, clipy filmowe plus zdjęcia można znaleźć na stronie www.theemotions.pl.* Ostatnio Polacy zatrzymali się w Alagna Valesia (masyw Monte Rosa, Włochy).

F-Secure The Emontions to jednak nie tylko bieżące zapisy z podróży i osiągnięcia uczestników projektu. Do rozpoczęcia przygody z freeride’em ma zachęcić (dostępna już na rynku) gra komputerowa F-Secure Winter Game. Zanim wyruszymy w góry możemy spróbować szybkości i pobawić się w ekstremalne zjazdy na komputerze. To, jak zapowiadają autorzy projektu – „chwila przyjemności i okazja do sprawdzenia własnych zachowań w terenie".

W przyszłości będziemy mogli obejrzeć również film z wyprawy „The Emotions". Premiera filmu zapowiadana jest na jesień 2010.

F-Secure The Emotions, projekt freeride 1F-Secure The Emotions, projekt freeride 1 (fot. Katarzyna Janczy)

* Informacje i materiały z podróży dostępne są także na Facebooku, Gronie, Naszej Klasie, Goldenline oraz Blipie i Twitterze.

***

Team "The Emotions":

Kostek Strzelski – w teamie „The Emotions" operator kamery i rider.
Jeden z kilku prekursorów freeskiingu i freeride’u w Polsce. Międzynarodowy sędzia FIS Freestyle, coach freeski oraz autor wielu artykułów o freeskiingu, redaktor magazynu „Poza Trasą". Twórca filmowy i operator. Jego ostatnim sukcesem filmowym jest zdobycie Nagrody Publiczności za obraz „Into The White" na Międzynarodowym Festiwalu „Spotkanie z Filmem Górskim" w Zakopanem w 2009.

Piotr Gnalicki – w teamie „The Emotions" rider.
Ma na swoim koncie pionierskie starty w pierwszych edycjach zawodów freeski w Polsce. Podróżnik i sportowiec. Od kilku lat sędzia narciarski FIS Freestyle. Redaguje największy portal internetowy o tematyce freeski „Ski2die.pl". Redaktor portalu „hivermag.pl" i magazynu „Poza trasą". Tworzył relację video z prestiżowych zawodów Jon Olsson Invitational (Are, Szwecja).

Katarzyna Janczy (MANCZA) – w teamie „The Emotions" – fotograf.
Zawodowo zajmuje się fotografią sportów ekstremalnych, publikuje w katalogach firm: Dakine, Blizzard, Berghaus, Jack Wolfskin, Giro, K2 oraz w magazynach i portalach: „Extremium", „Poczekalnia", Onet.pl, portal „National Geographic", „Poza Trasą", „Tatry", „Gazeta Krakowska", „Dziennik Polski", „Tygodnik Podhalański". Jest oficjalnym fotografem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i autorem obszernego fotoreportażu poświęconemu TOPR-owi, nad którym obecnie pracuje. W roku 2009 na festiwalu „Spotkania z Filmem Górskim" prezentowała także własną wystawę pt.„Freeride".

Michał Całka – w teamie „The Emotions" – operator i montażysta.
Współautor filmów „Polish kiełbasa" (2005), Good Times (2006), „16 mm" (2008). Jego filmy zamieszczały polskie i zagraniczne portale internetowe: (ski2die.pl , snowtown.pl , freeskiers.sk , freeskiing.cz, czy popularny newschoolers.com oraz wykorzystywały takie firmy jak: RedBull Polska, MTV Polska, Snow PR, TVN czy TVP.

Michał Trzebunia – w teamie „The Emotions" – rider oraz drugi operator.
Czołowy polski freerider. Były zawodnik sportowy, (pierwotnie alpejczyk, później członek Kadry Narodowej Łyżwiarstwa Szybkiego), pierwszy Polak zaproszony na Freeride World Tour, (freeridowy odpowiednik Pucharu Świata). Zwycięzca zawodów „Jasna Adrenalin 2006" oraz ich wielokrotny uczestnik. Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego oraz Narciarstwa Alpejskiego, trener. Redaktor magazynu „Poza Trasą".

Łukasz Murawski – W teamie „The Emotions" – rider.
Od kilku lat współpracuje z Akademią Sportu i Rekreacji Let’s Go oraz Zero Gravity. Jako zawodnik reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy we włoskim Roccaraso w 2001 roku, a także wielokrotnie zajmował wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski w carvingu. Wieloletni instruktor Polskiego Związku Narciarskiego. Przez lata współpracował ze Stowarzyszeniem Młodzieży Niepełnosprawnej „Promocja", Stowarzyszeniem Naricarskim „Sport XXI" oraz Magazynem „NTN".

źródło: theemotions.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 14 lat ago

    The Emotions. ale im zazdroszczę! taka wyprawa i to za darmo! marzenie! ;p czekam na cały film z niecierpliwością ;p Into The White było super. to zapewne będzie jeszcze lepsze ;d