HomeImprezy outdoor

Zakończono zapisy do II Maratonu Karkonoskiego

Biegi górskie w Polsce mają się coraz lepiej. O coraz większej popularności imprez biegowych typu ultra świadczy nie tylko zwiększająca się z roku na rok frekwencja, ale także błyskawiczne tempo, w jakim zamykane są listy startowe.

Maraton Karkonoski, logo

I tak, kilka dni temu listę startową zamknęli organizatorzy II Maratonu Karkonoskiego. Zapisy do biegu, mającego rangę Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na Długim Dystansie, otwarto 1 marca. Już po kilku dniach okazało się jednak, że spory przecież limit 300 miejsc (z czego 40 miejsc pozostaje w dyspozycji organizatora) to dla naszych górskich biegaczy "trochę" za mało. Dodajmy, że podczas debiutu karkonoskiej imprezy w 2009 roku na starcie biegu stanęło 185 zawodników.

Przypomnijmy, że Maraton Karkonoski wystartuje 7 sierpnia 2010 roku, dokładnie o godzinie 9.30 na Szrenicy. Trasa (42,195 m, przewyższenia: +1575 m/-1575 m) biec będzie grzbietem Karkonoszy przez Śnieżkę. Czasy do pobicia z ubiegłego roku to: 3:41:47 Jacka Lenarta ze Zgorzelca i 4:36:29 Joanny Drewnickiej-Ogrodnik z Wrocławia.

Lista startowa tutaj.

Więcej o Maratonie Karkonoskim na stronie organizatora: www.maratonkarkonoski.pl.

Niecały miesiąc po Karkonoszach, 4 września maratończyków czeka kolejny ultra sprawdzian – VI Gorce Maraton. Tym razem do pokonania 40 kilometrów na trasie Krościenko-Lubań-Przełęcz Knurowska-Turbacz-Nowy Targ. Suma przewyższeń +1350 m/ -1010 m (5,9 %).

źródło: maratonkarkonoski.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0