HomeImprezy outdoor

Wertepy Adventure Race już za niecały miesiąc

Już za niecały miesiąc, w dniach 9-11 kwietnia 2010 roku rusza ekstremalna impreza Sklep Podróżnika Wertepy Adventure Race. Czwartą edycję znanego w Polsce rajdu przygodowego organizuje poznański Klub Sportowy Hades. Sponsorem tytularnym imprezy jest Sklep Podróżnika, a imprezę wspierają gmina Kórnik oraz firma FLA.PL

Wertepy Adventure Race, logo

Zawody rozegrane zostaną w pięknej scenerii okolic Kórnika pod Poznaniem, a trasa między innymi prowadzić będzie przez malownicze tereny Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, Łęgi Nadwarciańskie i liczne rozlewiska, ciąg jezior kórnickich z Jeziorem Zaniemyskim włącznie. Start i meta w Kórniku.

Zawodnicy rywalizować będą w zespołach 2-osobowych na dwóch trasach:

• Prestiżowa trasa PROFI liczy ok. 150 km, a na jej pokonanie załoga ma równe 24 godziny, poruszając się pieszo, biegiem, rowerem, na rolkach, kajakiem. Zespoły poza trudnościami nawigacyjnymi pokonać muszą odcinki specjalne wymagające technik alpinistycznych i wysokiej odporności na zmęczenie.

Trasa OPEN to 50 km wyzwania i limit 12 godzin, przez co dedykowana jest dla mniej doświadczonych zespołów. Pozwala na zapoznanie się ze specyfiką rajdów Adventure Race i wymaga od zawodników kondycji fizycznej oraz współpracy. Trasa podzielona jest na etapy: piesze (w tym Bieg na Orientację), rowerowe, kajakowe, zespoły zmierzą się także z zadaniami specjalnymi.

Sklep Podróżnika Wertepy to prawdziwa próba siły ciała, psychiki, wytrzymałości i współpracy zespołowej. Chcesz się włączyć do rywalizacji? Nie czekaj, podejmij wyzwanie!

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy na stronie rajdu: www.wertepy.fla.pl.

Marcin Hoffmann

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0