HomeNowości z rynku

The North Face Single-Track wyróżniony

Amerykańska edycja magazynu Runner`s World przyznała tytuł "najlepszego debiutu" modelowi buta The North Face® Single Track.

The North Face® Single-Track – lekki model butów przeznaczonych do biegania – zdobył tytuł „najlepszego debiutu" przyznawany przez magazyn Runner’s World. Wiosenny Katalog Butów Runner`s Word, który pojawi się na rynku na początku kwietnia br., prezentuje wybór najlepszych butów przeznaczonych do biegów przełajowych. Tytuł Najlepszego Debiutu Runner`s World przyznawany jest nowym produktom, które wyróżniają się najlepszą technologią, designem i właściwościami użytkowymi.

The North Face, buty Single TrackThe North Face, Single Track (fot. The North Face)

Według magazynu, Single Track sprawuje się świetnie zarówno na drodze, jak i na szlaku, ma najbardziej miękką piętę spośród wszystkich testowanych modeli oraz niezwykle elastyczną przednią część. W podsumowaniu, but jest polecany biegaczom, którzy poszukują sprzętu uniwersalnego, sprawdzającego się na różnych typach nawierzchni.

Model Single – Track został wykonany z odpornej na ścieranie syntetycznej skóry i tkaniny siatkowej, które- podobnie jak specjalny język- chronią przed dostaniem się do buta niechcianych drobin. Specjalny system dopasowania w śródstopiu zapewnia stabilność, a wkładka Ortholite Northotic dodatkowe wzmocnienie. But skonstruowany na bazie The North Face® Unleashed Performance, wyposażony został w system X-Dome Cradle, który zapewnia ochronę przed mocnymi uderzeniami, stabilizację i ochronę okolic pięty. Podeszwa X-2 wykonana z podwójnej gęstości pianki EVA, wkładka ESS Snake Plate chroniąca palce, oraz zapewniająca wysokie tarcie powierzchnia podeszwy Tenacious Grip, składają się na lekki i uniwersalny but do biegania. Dostępne są modele dla kobiet
i dla mężczyzn.

Jesteśmy dumni z tego, że tak blisko współpracowaliśmy z naszymi zawodnikami startującymi w biegach długodystansowych. Dzięki ich wiedzy i pomocy zdołaliśmy skonstruować model lekkich butów, pozwalający na najwyższą wydajność bez potrzeby rezygnowania z właściwości ochronnych i wytrzymałości. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że model ten tak dobrze wypadł w bardzo wymagających testach przeprowadzanych przez Runner`s World – powiedział JP Borod, Footwear Product Director w The North Face.

Od ponad 40 lat The North Face wspiera najlepszych himalaistów, alpinistów, wspinaczy, narciarzy, snowboardzistów i poszukiwaczy przygód, którzy wyznaczają granice ludzkich możliwości. Wszyscy zawodnicy The North Face współpracują z departamentami Badań, Projektów i Rozwoju, przy tworzeniu nowych koncepcji, technologii i najwyższej jakości produktów.

Więcej na temat butów The North Face® Single-Track na www.thenorthface.com.
Strona magazynu Runner’s World www.runnersworld.com.

Marta Lesiewska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0