HomeImprezy outdoor

V Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu zakończone!

W niedzielę 7 marca 2010 roku w malowniczo położonej Zawoi, w Paśmie Policy, odbyły się V Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu, które w tym roku stanowiły jedną z edycji Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim Berghaus Cup.

Zawodnicy z całej Polski zjawili się, aby walczyć o jak najlepszy czas i atrakcyjne nagrody o łącznej wartości przekraczającej 40 tysięcy zł. Chęci i determinacji nie zabrakło nikomu. 

V Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu, startV Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu (fot. Mateusz Myszkowski)

Ta cykliczna impreza sportowa organizowana przez sklep Polar Sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa jej zarówno zawodników, jak i fanów. W niedzielę na starcie w Zawoi pojawiła się rekordowa ilość uczestników – 139 osób oraz całe rzesze kibiców. W przepięknej zimowej scenerii o Puchar i tytuł najlepszego narciarza skitourowego walczyli ramię w ramię zawodowcy i amatorzy.

Tegoroczne zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów. Zgłoszenia do zawodów nadchodziły codziennie. Swoją obecność zapowiedziała czołówka polskiego narciarstwa wysokogórskiego, zawodowcy, amatorzy a nawet osoby, które do tej pory nie miały nart skitourowych na nogach.
Trasę, podobnie jak w zeszłym roku, przygotował Tomek Kozina (GOPR).

Dziesięciokilometrowy dystans prowadził w większości leśnymi duktami i polanami. Z górnej stacji Mosornego Gronia uczestnicy wystartowali w kierunku Hali Śietanowej, następnie Polany Trybałowej, skąd leśnymi przecinkami dotarli na szczyt Mosornego Gronia, z którego nastąpił zjazd stokiem do Tunelu. W tym miejscu należało założyć foki i pokonując ostatnie strome podejście wzdłuż wyciągu krzesełkowego przekroczyć linię mety na Górnej Stacji Zawoja-Ski.

Wśród zimowej aury, padającego śniegu i przebłysków słońca najszybciej na metę dotarł Jacek Żebracki w czasie 1:06:25. Najszybszą kobietą okazała się Magdalena Derezińska-Osiecka z czasem 1:18:07.

W trakcie zmagania się zawodników z trudami trasy, przy górnej stacji wyciągu czekały na kibiców liczne atrakcje, m. in. Grupa Berghaus Gibbon – Slackline, która oprócz wykonywania akrobacji rozdawała niebanalne nagrody wszystkim uczestnikom konkursów. Można było także spróbować swoich sił na topowych nartach firmy K2, G3 oraz Black Diamond. W góralskiej karczmie nieopodal mety wyświetlano zdjęcia z trasy oraz slajdy i prezentacje z zimowych zjazdów freeride’owych. Wszystko to odbywało się w klimacie iście regionalnym – dzięki kapeli Juzyna i towarzyszącej jej grupie śpiewaków.

Organizator Zawodów – sklep Polar Sport dziękuje wszystkim, którzy wsparli Zawody w Zawoi.

Już dziś zapraszamy wszystkich skiturowców oraz miłośników adrenaliny na VI Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu w 2011 roku. Do zobaczenia na starcie.

Wyniki oraz galeria zdjęć tutaj.

Piotr Krygowski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0