HomeNowości z rynku

Komfort biegania z RaidLight

O tym, że nie tylko but chroni naszą nogę, czyli o różnego rodzaju praktycznych akcesoriach. O podwójny komfort podczas biegów i wędrówek w (trudnym) terenie zadbała firma RaidLight.

Buty o mocnej konstrukcji zabezpieczające przed uszkodzeniami zewnętrznymi typu błoto, gałęzie, kamienie to jedno. Drugie, to różnego rodzaju ochraniacze, stuptuty i getry. Używane wspólnie z butami znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo. Kilka rodzajów tego typu akcesoriów przydatnych, a czasem nawet niezbędnych podczas biegów w terenie, wycieczek górskich, czy rajdów przygodowych proponuje nam RaidLight. W ofercie firmy znajdziemy między innymi: 

Ochraniacze na piszczele

Przydatne w czasie szybkiego biegu w bardzo trudnym terenie. Chronią przed kolcami jeżyn i uderzeniami w gałęzie i pniaki. Ochraniacze można umieścić pod podkolanówkami lub w specjalnych kieszonkach legginsów Wintertrail i Trail Raider.

Stuptuty pustynne

Niskie i lekkie stuptuty przeznaczone są do biegania i chodzenia po pustyni, plaży i innych miejscach, gdzie piach i pył z uporem wpychają się biegaczowi do butów. Stuptuty pustynne całkowicie zabezpieczają but, nie powodując jednocześnie zapocenia się stopy. Mocowanie stuptuta opiera się na rzepie (w komplecie), który trzeba przyszyć dookoła buta tuż powyżej podeszwy. Na kostce stuptut utrzymuje się dzięki elastycznemu ściągaczowi. Dzięki swej elastyczności ochraniacze doskonale układają się na bucie.

RaidLight, stuptuty pustynneRaidLight – stuptuty pustynne (fot. Raidlight)

Stuptuty StopRun

Niskie i lekkie, czterosezonowe stuptuty znakomicie chronią przed piaskiem, błotem, śniegiem, kamieniami, ściółką i innymi drobiazgami, próbującymi dostać się do butów. Są dobrą alternatywą dla wysokich i sporych objętościowo odpowiedników dostępnych w sklepach turystycznych. Przystosowane są do butów biegowych i lekkich butów rajdowych.

Górną część tworzy elastyczna lycra, przednią ortalion, a dół wzmacniany jest tworzywem. Można je zakładać na gołą skórę powyżej skarpetek bez obawy, że będą obcierać. Okolice kostek wypełnione są z obydwu stron miękką pianką, zapobiegającą obijaniu się kostek. Z przodu znajduje się metalowy haczyk, który zaczepia się o sznurówki, od spodu but trzyma gruba taśma z odpornego na ścieranie tworzywa. Mocowanie na bucie można regulować za pomocą ściągacza. Uniwersalny rozmiar stuptutów pasuje do większości butów biegowych.

RaidLight, stuptuty Stop RunRaidLight – stuptuty Stop Run (fot. Raidlight)

Getry Antishok

Getry do kolan przeznaczone dla biegaczy na orientację i osób, które potrzebują szybko przemieszczać się w bardzo trudnym terenie. Z przodu wykonane są z materiału, do którego nie będą się przyczepiać jeżyny, wzmocnione dodatkowo pianką amortyzującą uderzenia. Z tyłu znajduje się suwak, a tuż pod kolanem regulacja podobnie jak w tradycyjnych stuptutach turystycznych.

Sklepy, w których można nabyć produkty RaidLight.

źródło: Raidlight

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0